Cyklotrasa vo Vrakuni je už vo výstavbe

3593

Výstavba cyklotrasy v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa popri Malom Dunaji už nadobúda reálne kontúry.

V prvej etape, ktorej výstavba odšartovala začiatkom novembra, bude sprejazdnený úsek od kruhového objazdu po ulicu Amarelková. Stavebné práce by mali byť ukončené v decembi 2020.

V druhej etape bude cyklotrasa pokračovať prepojením na existujúcu cyklotrasou na Ihličnatej ulici. Dokončenie je naplánované na budúci rok. Úsek od Ihličnatej ulice po letisko bol dokončený v minulom roku z projektu cezhraničnej spolupráce INTERREG medzi Slovenskom a Maďarskom. Partnerom projektu bol aj Bratislavský samosprávny kraj.

Pozrite si video z výstavby

Úsek od kruhového objazdu po Ihličnatú ulicu realizuje Hlavné mesto SR Bratislavy prostredníctvom svojej organizácie Generálny investor Bratislavy (GIB).

„Je to výborná správa pre obyvateľov Vrakune, pretože okrem toho, že budú mať bezpečnú trasu domov, súčasťou cyklotrasy sa osadí aj verejné osvetlenie, ktoré nám na Ráztočnej tak dlho chýbalo. Som nesmierne rád, že sa nám to spoločnými silami, hlavne v tejto ťažkej dobe podarilo,” uzavrel Martin Kuruc.

Pod dobudovaní oboch etáp vznikne súvislé cyklistické spojenie Vrakuňa – Vajnory – Svätý Jur – Rača.

DANUBE BIKE & BOAT: Rekreačná zóna s mólom a cyklotrasou

Nová cyklotrasa nadväzuje na už vybudovaný projekt rekreačnej zóny pri Malom Dunaji. Infraštruktúra je súčasťou medzinárodného projektu medzi Slovenskom a Maďarskom s názvom „Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne“. Okrem cyklotrasy vyrástlo pri Malom Dunaji aj mólo. Projekt bol hradený z programu Cezhraničnej spolupráce INTERREG, ktorého partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj.

Na bicykli až do Rače

Cyklotrasa, ktorá je aktuálne vo výstavbe, sa napojí na už existujúci úsek, ktorý bol dokončený minulý rok a pokračuje od Ihličnatej ulice k letisku. Odtiaľ sa dostanete komfortne popri Mohyle M.R. Štefánika cez Vajnory a Svätý Jur až do Rače.

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu