Výstavba kanalizácie v Grinave si vyžaduje zúženie jazdných pruhov

1222

Vo štvrtok 17. júna sa začala výstavba kanalizácie v mestskej časti Grinava. Prvé výkopové práce ešte nezasahovali do cestnej komunikácie. Od pondelka 21. júna sa treba pripraviť aj na dopravné obmedzenia v podobe zúženia jazdných pruhov na Myslenickej ulici pri križovatke s Grobskou.

Výstavba chýbajúcej kanalizácie v mestskej časti Grinava je rozdelená do viacerých etáp. Prvou z nich je odkanalizovanie oboch strán Myslenickej ulice od kruhového objazdu pri Tescu až po odbočku na Slovenský Grob. Ide o základnú kostrovú časť, na ktorú sa bude postupne napájať celá mestská časť.

Vzhľadom na letné mesiace, ktoré sú spojené s nižším dopravným zaťažením, sa budú ako prvé realizovať výkopové práce na križovatke Grobská – Myslenická. Od pondelka bude doprava na Myslenickej v smere do Bratislavy, pri Pomníku obetiam 1. a 2 sv. vojny, zúžená do jedného jazdného pruhu. Na utorok 22. júna je naplánované frézovanie vozovky a na stredu 23. júna výkopové práce.

Investorom projektu výstavby kanalizačnej infraštruktúry v Grinave je Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., realizátorom Vodohospodárske stavby, a.s. Myslenická ulica je vo vlastníctve Bratislavského samosprávneho kraja, pričom správu zabezpečujú Regionálne cesty Bratislava, a.s..

Zdroj: Pezinok