Výzva lekárom a sestrám v zahraničí: Príďte nám pomôcť!

1259

Vedenie ministerstva zdravotníctva vyzýva lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov, ktorí pôsobia v zahraničí, aby sa v súčasnej krízovej situácii dočasne vrátili a pomohli pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti doma na Slovensku.

„Nachádzame sa v časoch a situácii, ktorej slovenské zdravotníctvo ešte nečelilo. Naším prvoradým cieľom je ochrániť zdravie a životy občanov Slovenska. Prosím preto slovenských zdravotníkov v zahraničí, aby prišli pomôcť do svojej vlasti v starostlivosti o pacientov s COVID-19 v našej krajine. Vaša pomoc Slovensku je teraz mimoriadne potrebná,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

„Vyzývame najmä lekárov anestéziológov, intenzivistov, sestry, ktoré sú špecialistky v odbore anestéziológia a intenzívna starostlivosť, aby prišli pomôcť pri starostlivosti o pacientov,“ doplnil Peter Stachura, štátny tajomník MZ SR.

„V prípade, ak lekári či sestry získali doklady o vzdelaní v zahraničí v rámci Európskej únie, zrealizujeme urýchlené uznávanie kvalifikácií,“ dodala štátna tajomníčka MZ SR Jana Ježíková.

Zdravotníci v zahraničí môžu ministerstvo zdravotníctva kontaktovať na adrese navratdomov@health.gov.sk alebo vyplnením Dotazníka pre lekárov pracujúcich v členských krajinách EÚ na https://bit.ly/35vcJ5o.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR