Z ulíc Nového Mesta zmizlo v roku 2021 takmer 150 vrakov

507

V priebehu roka 2021 odstránili z verejných priestranstiev bratislavského Nového Mesta takmer 150 nepojazdných motorových vozidiel bez evidenčných čísiel. Informuje o tom samospráva.

Výzvu mestskej časti na odstránenie rešpektovala väčšina z vlastníkov 147 vozidiel, ktorých sa žiadosť týkala. Tie, pri ktorých vlastníci nezareagovali na výzvu (28 vozidiel), nechala mestská časť v zmysle zákona odtiahnuť autorizovanou spoločnosťou. „Okrem zaberania verejného priestoru sú takéto autá záťažou aj pre životné prostredie a narúšajú estetický vzhľad mestskej časti. Preto v tejto problematike postupujeme nekompromisne,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Autá bez EČV či platnej technickej a emisnej kontroly vyhľadávajú v mestskej časti aktívne inšpektori verejného poriadku z Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto, príslušníci mestskej polície alebo ich úradu oznamujú občania. Tí vo veľkej miere využívajú na nahlásenie svojho podnetu aj internetový projekt odkazprestarostu.sk, prípadne mobilnú aplikáciu Nové Mesto Bratislava.

Zdroj: TASR