Zachyť Dunaj okom fotoaparátu

1149

Bratislavský samosprávny kraj zastrešuje a koordinuje rozvoj turizmu na Malom Dunaji. Zároveň je lídrom pri rozvoji cezhraničnej destinácie Dunajské ostrovy, ktorá spolu s partnermi projektu zo Slovenska a Maďarska predstavuje ostrovy Dunaja a jeho atraktivity v okolí Malého a Mošonského Dunaja od Bratislavy cez Mosonmagyaróvár až po Komárno- Komárom. Od 18. októbra môže každý návštevník zachytiť to naj z tejto oblasti a zapojiť sa do fotosúťaže Ukáž Dunaj! Stačí urobiť zaujímavú fotografiu a poslať ju. V hre je bicykel či víkend plný aktivít aj oddychu priamo na brehoch Dunaja.

„Hlavný tok Dunaja a rieky Malý a Mošonský Dunaj spolu vytvárajú nielen jedinečné prírodné územie, ale aj lákavú cezhraničnú destináciu Dunajské ostrovy, ktorá svojim návštevníkom poskytuje možnosti relaxu, športu, vynikajúcej gastronómie, unikátnej histórie a spoznávania jedinečného prírodného bohatstva. Fotosúťaž je jednou z možností ako zvyšovať atraktivitu tejto oblasti,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Fotosúťaž Ukáž Dunaj! prebieha od 18. októbra do 6. decembra 2019. Podeliť sa o zážitok a prihlásiť fotografiu môžete na webe www.danubeislands.sk. Výherca získa za najakčnejšiu fotografiu trekový/crossový bicykel v hodnote vyše 1.000 eur. Druhou cenou je víkend vo dvojici v X-bionic sphere v Šamoríne. Autor tretej naj fotografie zažije spolu s troma kamarátmi víkend v Hobbitovom domčeku v Rajke, kde získajú aj prenájom 4 bicyklov na celý deň a hodinovú plavbu výletnou loďou.

Na fotke môžete zachytiť čokoľvek z oblasti Dunajské ostrovy. Malý Dunaj je severnou hranicou Žitného ostrova, ktorý je najväčšou zásobárňou pitnej vody v strednej Európe. Okrem toho je celé okolie bohaté aj na liečivé termálne vody. Mošonský Dunaj zase predstavuje južnú hranicu Malého Žitného ostrova, územia nazývaného aj darom Dunaja, nakoľko tento riečny ostrov vznikol z usadenín rieky Dunaj. Dunajské ostrovy sú ohraničené týmito dvoma riekami a spolu s Dunajom predstavujú destináciu, ktorá ponúka širokú paletu možností či už na aktívnu dovolenku na bicykli, návštevu historických pamiatok alebo pohodový oddych pri vode a nenáročnom splavovaní v krásnej prírodnej scenérii.

Výhodou cezhraničnej destinácie Dunajské ostrovy je, že ju možno navštevovať a využívať jej možnosti počas celého roka. V lete a na jeseň vo forme splavovania a cykloturistiky, v zime oddych v termálnych kúpaliskách a na jar birdwatching, prechádzky či túry. Môžete sa prejsť po najdlhšom zastrešenom moste v strednej Európe, objaviť krásu funkčných mlynov a schodov pre ryby. Zajazdiť si na koňoch, bajkoch, zažiť džungľu pri dobrodružnom splave alebo relaxovať v očarujúcej prírode.

Viac informácií k fotosúťaži ako aj tipy na výlety plné nevšedných zážitkov v okolí Malého či Mošonského Dunaja nájdete na www.danubeislands.sk.

Tento projekt je spolufinancovaný Programom spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko.