Úvod Letný vlak Záhoráčik

Letný vlak Záhoráčik

Letný vlak Záhoráčik

Cesta vlakom je príťažlivá pre rodiny s deťmi, milovníkov železnice, pre nadšencov turistiky a prírody, ktorí preferujú verejnú dopravu a pre cykloturistov mieriacich do severozápadných svahov Malých Karpát a dolnozáhorských lesov.

Turisticky zaujímavou je návšteva rozhľadne na Vápennej (Roštún), či už zo Sološnice alebo z Plaveckého Podhradia. Dominantou tejto časti Záhoria je Plavecký hrad, ktorý je ľahko dostupný aj pre rodiny s deťmi. Zároveň si môžete prejsť aj Náučný chodník Plavecký kras, ktorý je jeden z najkrásnejších náučných chodníkov na Slovensku.

Z obce Kuchyňa odporúčame vychádzku krásnou prírodou Záhoria na vrch Vysoká, z ktorého budete vidieť či panorámu Malých Karpát alebo časť Záhorskej nížiny. Kuchyňa je vhodný východiskový bod pre cykloturistické výlety do Malých Karpát (Zochova chata –Modra). Pri obci Lozorno nájdete Gazdovskú dedinu – Abeland, ale aj vodnú nádrž Lozorno, ktorá je vhodná na kúpanie a oddych.

Lozorno je vhodným nástupným bodom na nenáročnú cykloturistiku smerom nielen do Bratislavy. Neďaleko sa nachádza i Golfový areál a obľúbený salaš Stupava – Biofarma Príroda, kde je možnosť vychutnať si originálnu slovenskú gastronómiu, alebo si prezrieť miestnu mini ZOO.

LETNÝ VLAK ZÁHORÁČIK sa stal vyhľadávaným dopravným spojením pre turistov aj domácich obyvateľov, ktorí radi spoznávajú región Záhoria a využívajú túto ekologickú alternatívu dopravy.

Hlavné menu