Záhorská Bystrica pokračuje vo výstavbe športovo-oddychového areálu

679
Športovo-oddychový areál Záhorská Bystrica

Mestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica začala práce na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou, mantinelmi, bránkami a sieťovým oplotením. Ide o II. etapu výstavby športovo-oddychového areálu, ktorý sa nachádza v lokalite Krče v Záhorskej Bystrici. Na výstavbu multifunkčného ihriska získala bratislavská mestská časť dotáciu vo výške 250 000 eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na budovanie verejných športovísk.

„Projekt realizujeme vďaka tomu, že sme boli úspešní v žiadosti o dotáciu z Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na budovanie verejných športovísk, ako jediná z mestských častí Bratislavy. Získali sme dotáciu vo výške 250 000 eur, ktorá nám pomôže rozšíriť športoviská v Záhorskej Bystrici,“ hovorí starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Ihrisko bude mať veľkosť 64×37 metrov s kobercovým trávnikom, mantinelmi a ochrannými sieťami. Bránky budú mať veľkosť 5×2 metre a označená hracia plocha bude spĺňať rozmery na futbalové turnaje. K dispozícii budú aj ďalšie dve tréningové bránky v rozmere 3×2 metre. Na ihrisku budú situované 4 vstupy pre hráčov a jeden vstup bude slúžiť na údržbu. Multifunkčné ihrisko realizuje spoločnosť Sportfinal s.r.o. a bude hotové do konca roka.

Po pumptracku, workoute, šachu a ping-pongu pribudne v športovo-oddychovom areáli multifunkčné ihrisko, ktoré bude slúžiť pre širokú verejnosť, ako aj pre miestny futbalový klub MFK Záhorská Bystrica. V okolí multifunkčného ihriska pribudnú ďalšie lavičky a smetné koše, ako aj predpríprava na osvetlenie, ktoré by malo byť osadené v prvej polovici budúceho roka.