Záhrada račianskeho Denného stacionára pre seniorov je čerstvo zrekonštruovaná

562

Koncom mája prebehli v záhrade Denného stacionára pre seniorov v Rači revitalizačné práce. Zásluhou projektu Zuzany Mosnej z Oddelenia životného prostredia a dopravy sa areál rozžiaril desiatkami nových sadeníc kvetov a kríkov.

Boli vysadené suchomilné druhy trvaliek ako napríklad rebríček túžobníkový, kocúrnik záhradný, či šalvia hájna, z kríkov vavrínovec lekársky a pajazmín vencový. Seniori tak majú priamo v blízkosti posedenia na drevenej terase a altánku nový podnetný priestor, ktorý podporí ich pohyb na čerstvom vzduchu s aromaterapeutickými účinkami. Jeden zo záhonov má aj vodozádržnú funkciu. Keďže do neho bude pritekať dažďová voda zo zvodu strechy stacionára, predstavuje tak výnimočnú ekologickú dažďovú záhradu.

Vďaka týmto úpravám teraz pôsobí záhrada stacionára estetickejším, farebnejším a prívetivejším dojmom a poteší nielen klientov stacionára a ľudí prechádzajúcich cez areál ale aj užitočný hmyz.

Tento projekt bol realizovaný vďaka grantovému programu Bratislavského kraja z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu ochrany životného prostredia a rozvoja vidieka na rok 2022.

Zdroj: MČ Rača