Zahrajte mi muzikanti 2024

39

Tradičné podujatie Zahrajte mi muzikanti , v ktorom sa uskutočnili dve krajské súťaže naraz – Šaffova ostroha a Vidiečanova Habovka  sme zrealizovali vďaka dobrej spolupráci v Stredisku kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici.

Pracovali dve odborné poroty :

Šaffova ostroha:

Predseda poroty : Lenka Konečná

Členovia: Janka Pakošová, Stano Marišler



Vidiečanova Habovka:

Predseda poroty : Dana Kľučárová

Členovia :              Angela Vargicová, Dominika Hromníková, Rasťo Šimkovič, Miro Buzrla

Šaffova ostroha – prihlásili sa tenečníci v kategórii C – detská kategória  vo veku od 10 do 12 rokov a v kategórii D – mládežnícka kategória  vo veku od 13 do 16 rokov

V kategórii D absolvujú súťažiaci dve časti – povinnú časť podľa propozícií celoštátnej súťaže Šaffova ostroha– zatancovať Starodávnu mazurku  z Krivian, ktorú si tanečníci naštudovali podľa videozáznamu a v druhej časti interpretujú ľubovoľný tanec z ľubovoľnej lokality. Súťaže sólistov tanečníkov sa žiaľ z Bratislavského kraja nezúčastnil žiadny súťažiaci, súťažili len tanečníci DFS Tancovadlo z Piešťan na základe dohody s NOC . Tanečníkov sprevádzala ĽH Tancovadlo.

Výsledky :

Kategória D :

Zlaté pásmo a priamy postup:        
Šimon Goda a Nelly Samková z DFS Tancovadlo Piešťany

Zlaté pásmo a návrh na postup:     
Andrej Ďurajka

Strieborné pásmo:                            
Samuel Elčík

Richard Sedlák

Ondrej Vozár a Lenka Hižová

Kategória C : detská kategória

Zlaté pásmo a priamy postup:          
Samuel Benko – Verbung z branova

Zlaté pásmo a návrh na postup:       
Matúš Bučko DFS Tancovadlo Piešťany  – mužský tanec Verbung z Branova



Súťaž Vidiečanova Habovka

Kategória detská ľudová hudba :

Zlaté pásmo a priamy postup:        
DĽH DFS Magdalénka Modra – Na Modranskej veži

Zlaté pásmo:                                      
DĽH DFS Čečinka, Bratislava – Ruža som ja ruža, Počkaj že ty kučeravá

Strieborné pásmo:                            
DĽH DFS Margaréta, Malinovo – Darmo ma mamičko

DĽH DFS Hájenka,  Bratislava – Mám ja jednu zahraduočku

Kategória sólo inštrumentalisti:

Zlaté pásmo a priamy postup:        
Patrik Torkoš, Bratislava – Piesne z Malej Lehoty – GAJDY

Strieborné pásmo nebolo udelené

Bronzové pásmo:                              
Miriam Mrázová, DFS Margaréta,  Bodaj by vás – CIMBAL

Sólo speváci:

Zlaté pásmo a priamy postup:                    
Saška Puhovichová ,Čunovský kŕdeľ – Sa na peknom mieste

Zlaté pásmo a návrh na postup:                  
Liane Olczar, Čunovský kŕdeľ – Už sa ten koník

Zlaté pásmo:                                                     
Nina Paprčková, – Zbohom ,zbohom , svet môj márny

Ema Veleg, Bratislava  – Buvaj Palik buvaj….

DUO Liane Olczar a Lia Kardelis, Čunovský kŕdeľ – Važecké diefčatá

Strieborné pásmo :                                         
Lia Kardelis, Čunovský kŕdeľ – Nedajte ma mamko

Samuel Filčák, Čunovský kŕdeľ – Dolinečka

Paulínka Weiner- Čunovský kŕdeľ – Viem ja jednu peknú pieseň

Vivien – Amanda Kasza, Čunovský kŕdeľ – Zahrajte mi túto

Victoria Vrábelová, DFS Margaréta – Vím ja jednu zahrádku

Amália Kompasová, DFS Magdalénka – Dzífčenské od Trnavy

Sabínka Boďová, DFS Šenkvičárik – Piesne v podaní Sabínky

Dorotka Boďová, DFS Šenkvičárik –  Piesne v podaní Dorotky

Bronzové pásmo                                         
Vivien Pillanková, Čunovský kŕdeľ – Tie Detvianske

Johanka Anna Boďová, DFS  Šenkvičárik 

Špeciálna cena :                
Marián Krupa , Šenkvice /21.4.2021/ za odvahu ako najmladší súťažiaci / 3 roky

Ema Veleg, Bratislava – za výber materiálu

Kategória spevácke skupiny:

Zlaté pásmo a priamy postup:     
SS DFS Magdalénka, Modra – / mladšia skupina/  – Husárky

Strieborné pásmo :                          
SS DFS Čunovský kŕdeľ, Čunovo – Ej láska nestála/

SS DFS Magdalénka, Modra / staršia skupina/ – Šlajfírky 

Bronzové pásmo:                             
SS Sestry Boďové, Šenkvice – Ach mamenka, Kde si bola Anulienka moja

SS DFS Margaréta, Malinovo – Fašangi sa kráťa



Všetci účinkujúci a diváci sa mohli zapojiť do spevácko- tanečného workshopu, ktorý viedli Palko Dobrovodský a Mirka Záhumenská.

Súťažiacim porota odovzdala ceny a diplomy.

Fotogaléria – https://www.moska.sk/galerie/zahrajte-mi-muzikanti-4-5-2024-stredisko-kultury-bratislava-nove-mesto/