Základná škola Grösslingová bude mať v novom školskom roku novú fasádu

1089

Školy sú pre mestskú časť Staré Mesto prioritou. Na ich obnove pracuje postupne a systematicky. Mnohé zmeny si vychutnajú „len“ žiaci a pedagógovia (doslova, keďže často rekonštruuje mestská časť jedálne a prastaré kuchyne).

No ale túto zmenu bude vidieť každý. „Fasáda ZŠ s MŠ M. R. Štefánika, jednej z najväčších staromestských škôl, potrebovala opraviť ako soľ. Podarilo sa nám to aj vďaka dotácii z Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Peniaze z rozpočtu Starého Mesta môžeme vďaka tomu využiť na opravu ďalších škôl a škôlok,“ približuje mestská časť Staré Mesto na sociálnej sieti.

Základná škola M. R. Štefánika na Grösslingovej ulici funguje od 30. septembra 1931. V dvoch krídlach budovy pracovali vtedy dve inštitúcie – Štefánikove štátne ľudové a meštianske školy –  chlapčenská a dievčenská. Počas druhej svetovej vojny ju poškodilo bombardovanie. Až po rekonštrukcii v roku 1949 sa začalo vyučovať v pôvodnej budove. V roku 1970 sa vytvorila z oboch škôl jedna – Základná deväťročná škola, neskôr len Základná škola.

10. novembra 1995 škola získala čestný titul a bola zaradená do siete pridružených škôl UNESCO. Pôvodné pomenovanie po Milanovi Rastislavovi Štefánikovi z roku 1931 bolo vrátené v máji 1996.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy