Zapojte sa do súťaže Vráťme knihy do škôl. Zostáva už len pár dní!

709

Zostáva už len pár dní na registráciu príspevkov do obľúbenej celoslovenskej čitateľskej súťaže Vráťme knihy do škôl. Texty alebo kresby máte možnosť zasielať do 15.3.2020. Zaregistrovaných bolo doteraz vyše 5 000 príspevkov.

Ako to funguje ?

Princíp súťaže je jednoduchý. Zapojiť do súťaže sa môžu materské, základné a stredné školy. Vyberiete si ľubovoľnú knihu a z nej pošlete krátky text. Možno to je kniha, ktorú ste prednedávnom čítali, alebo kniha, ktorú by ste chceli prečítať a odkladáte to. Teraz máte príležitosť sa podeliť aj o Váš dojem a v texte objasníte dôvody, prečo práve táto kniha a popíšete, čo dielo prinieslo. Škôlkari sa môžu vyšantiť v kresbe a namaľujú obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.

Čím viac príspevkov pošlete, tým je tvoja šanca na výhru vyššia. Zapoj sa čo najskôr!

„Knihy sú veľmi dobrým spoločníkom, ktorý obohatí, rozšíri obzory, ale aj zabaví. Čítanie je čas, ktorý venujete iba sebe. Verím, že aj tento rok nás presvedčíte, že nečítate iba učebnice, časopisy a statusy na displejoch, ale že aj váš svet je plný príbehov z dávnych dôb, ďalekých krajín či fantasy sveta.” povzbudil bratislavský župan Juraj Droba. 

Do súťaže Vráťme knihy do škôl bolo doteraz registrovaných vyše 5 000 príspevkov, z čoho 90% tvoria textové príspevky a 10% kresbičky.

Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.

Súťaž Vráťme knihy do škôl už po deviaty raz organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, internetovým kníhkupectvom abcknihy.sk, vydavateľstvom Ikar a vydavateľskou značkou YOLi.

Viac informácii o projekte nájdete tu: vwww.vratmeknihydoskol.sk