Zatúlané psíky v Malackách sa presťahovali do novej karanténnej stanice

3036

Dočasné útočisko pre zabehnuté a nechcené psy dostalo lepšie podmienky. Mesto Malacky vybudovalo novú karanténnu stanicu, ktorá spĺňa prísne normy a zároveň poskytuje plnohodnotný dočasný domov pre odchytené zvieratá.

Karanténna stanica v Malackách potrebovala zmenu už dlhší čas. Priestory zberného dvora na Hlbokej ulici nemali postačujúcu kapacitu pre odchytených psov ani potrebné vybavenie pre zamestnancov. Na výstavbu karanténnej stanice bolo schválených 65 000 € a celá suma sa vyčerpala.

Areál je kompletne oplotený, upravený a okolie karanténnej stanice lemujú kvety a stromy.  Karanténna stanica v súčasnej podobe dokáže poskytnúť príjemný pobyt nechceným zvieratám, ktoré boli v tmavých kotercoch na Hlbokej ulici často frustrované. Útulnejšie prostredie prospeje k ich psychickej pohode a socializácii. Moderné vybavenie uľahčí manipuláciu so psami a oplotenie zabráni možným konfliktom.

K novej karanténnej stanici vedie existujúca panelová cesta, čím je dostupná pre autá, cyklistov i peších návštevníkov. Časť karanténnej stanice je už kolaudovaná ako útulok, preto môže pomáhať venčiť aj laická verejnosť.

Verejnosť je v útulku vždy vítaná, či už si prídete osvojiť kamaráta, alebo len spestriť psíkom dlhé dni. Súčasťou areálu je veľký výbeh, kde sa môžu psíky vybehať z nahromadenej energie a lepšie sa spoznať s novými majiteľmi, v pokojnom a známom prostredí.

Útočisko pre nechcené psy sa do nových priestorov presťahovalo počas prvej májovej nedele. Na  lepší život momentálne čaká päť psov, jeden zo zverencov žije v dočasnom domove, ktorý mu poskytla dobrovoľníčka. Projekt novej karanténnej stanice je zapojený do súťaže Ahoj krásne Slovensko, ktorá každoročne skrášľuje vybrané miesta. Vďaka hlasom v súťaži môže mesto pre útulok vyhrať lavičky, agility prekážky či bazénik pre psov. Čas strávený pri zvieratách tak môže byť ešte o niečo zábavnejší. Hlasovať za projekt môžete prostredníctvom emailovej adresy na webovej stránke súťaže https://www.ahojkrasneslovensko.sk/.

Zdroj: Malacky