Záujem o ne stúpol o tretinu. Poďte študovať na župnú strednú školu

2036
Mimoriadne veľký záujem je aj o štúdium elektrotechniky či robotiky.
Mimoriadne veľký záujem je aj o štúdium elektrotechniky či robotiky.

Moderné technológie, prepájanie teórie a praxe, kvalitné medzinárodné a bilingválne programy, atraktívne remeselné odbory kopírujúce trh práce. Predstavujeme vám 54 výborných stredných škôl v správe Bratislavskej župy.

Záujem o župné školy rastie, za posledné tri roky o 34%. Za toto obdobie sme tiež zrekonštruovali desiatky budov, odovzdali niekoľko centier odborného vzdelávania a prípravy, zveľadili areály, pridali odborné predmety, bilingválne triedy, zlepšili podmienky pedagógom. Študentom sme s veľkým úspechom už dvakrát zorganizovali Župný športový deň, rozvíjame mladé talenty a otvárame dvere do Európy aj sveta. Spoznajte naše gymnáziá, ale aj stredné odborné školy.

Podávanie prihlášok na stredné školy sa blíži, a preto ponúkame žiakom aj rodičom možnosť spoznať župné stredné školy v regióne na jednom (online) mieste:

STREDNÁ PRE MŇA – kliknite pre viac informácií o našich školách

Vyberať si môžete z 13 gymnázií, 1 športovej školy, zo šiestich priemysloviek, 11 technických odborných škôl, zo 4 obchodných a z 1 hotelovej akadémie, z 9 odborných škôl zameraných na služby, 5 umeleckých škôl, z dvoch zdravotníckych a dvoch pedagogických škôl.

Stredná zdravotnícka škola, Záhradnícka 44.

Remeslo má zlaté dno. Modernizujeme stredné odborné školstvo

„Odborné školstvo bolo posledných tridsať rokov na vedľajšej koľaji a to sa snažíme zmeniť. Pretože nie všetky šikovné deti sú šťastné na gymnáziách a neskôr na univerzite. A mnohé sa, naopak, rozhodnú ísť na výšku práve vďaka tomu, že odborné štúdium ich bavilo,“ apeluje na rodičov župan Juraj Droba.

„A to ani nehovorím o uplatnení, keďže mnohé svojimi odbormi kopírujú trh práce a vďaka praxi a spolupráci s firmami veľa absolventov končí školu s pracovnou zmluvou vo vrecku. Naše župné školy spravili za posledné tri roky obrovský krok vpred. Majú skvelú prax v rámci duálneho vzdelávania, postupne pribúdajú moderné učebne a pomôcky, pekné športoviská, sú mimoriadne aktívne v rôznych medzinárodných programoch a rastie aj kvalita a ponuka bilingválneho vzdelávania.“

Ilustračná foto: Župný športový deň 2021, ktorý sme zorganizovali pre našich stredoškolákov.
Župný športový deň 2021, ktorý sme už druhýkrát zorganizovali pre našich stredoškolákov.

Neustále otvárame nové odbory. V školskom roku 2022/2023 pribudnú napríklad tieto:

  • SPŠE, Zochova 9: informačné a digitálne technológie
  • ŠUP Josefa Vydru, Dúbravská cesta 11: sklársky dizajn

Najväčší záujem bol v minulom školskom roku o bilingválne gymnáziá, ale aj o grafický dizajn na ŠUP Jozefa Vydru či odbor zubný asistent na SZŠ na Záhradníckej. Za posledné obdobie narástol záujem aj o študijné a učebné odbory so zameraním na oblasť Elektrotechnika a Doprava, pošty a telekomunikácie.