Zlaté nožnice 2021: Pozrite si zaujímavé kreácie budúcich kaderníkov a vizážistov

1058

Súťaž o „kaderníckeho oscara“ ukazuje a oceňuje šikovnosť študentov stredných škôl v odboroch kaderník, kozmetička či vizážista.

Kadernícko-vizážistickú súťaž ZLATÉ NOŽNICE založil v roku 2015 známy kaderník Polat Elalmis. Inšpiráciu našiel v medzinárodnej súťaži OMC HAIRWORLD v Paríži, na ktorej sa sám zúčastnil a získal pre Slovensko titul.

Súťaž je organizovaná formou ukážky praktických zručností a jej cieľom je podpora a vyhľadávanie talentovaných a nadaných žiakov. Rozvíja tvorivé kompetencie, odborno-praktické schopnosti a zručnosti žiakov. Súťažnou úlohou je zhotovenie účesu, kozmetiky a vizáže na živej modelke/modelovi. Hodnotí sa technologický postup, estetika, kreativita, náročnosť v súlade s medzinárodnými pravidlami.

Súťaží sa v troch hairstylových kategóriách: Trend cut, Komerčný svadobný účes a Moderný pánsky strih a v jednej vizážistickej kategórii, ktorá má každý rok inú tému. Tento rok sme si pripravili tému Glamour 1920. Pri hodnotení porotcovia kladú dôraz na dodržiavanie bezpečnosti pri práci, techniku predvedenia, strih nožnicami, celkovú kreativitu a finálny styling.

Účastníkov hodnotí odborná komisia zložená z profesionálnych kaderníkov a vizážistov, a to podľa medzinárodných kritérií OMC (Organisation Mondiale de la Coiffure), ktorá od roku 1946 určuje svetové trendy v oblasti úpravy vlasov a vizáže a má členskú základňu vo vyše 50 krajinách sveta.

Foto: Facebook Zlaté nožnice