Zmena cestovných poriadkov prímestskej dopravy od 5. marca 2023

892

Cestovné poriadky dopravcov v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) prejdú od 5. marca 2023 menšími zmenami v prospech cestujúcich. K úpravám prichádza najmä v prímestskej autobusovej doprave, niekoľko noviniek prináša aj vlaková doprava.

Vďaka úpravám cestovných poriadkov v regionálnej autobusovej doprave (dopravca ARRIVA Mobility Solutions) sa od najbližšej nedele zlepší cestovanie školákom, v prestupných uzloch príde ku vylepšeniu nadväzností, pribudnú nové spoje aj nové zastávky.

K posunom časov v odchodoch školských spojov príde na linke 277, ktorá obsluhuje ZŠ a SŠ v Malackách a Lakšárskej Novej Vsi, na linke 239 bude posunutý nadväzný spoj k vlaku, ktorý premáva zo železničnej stanice v Plaveckom Štvrtku smerom do Bratislavy. Na linke 529 pribudne nový školský spoj Pezinok – Viničné, a na linke 628 bude pridaná nová konečná zastávka Chorvátsky Grob, ZŠ Javorová alej, kde budú končiť všetky spoje tejto linky.

Cestovanie sa zlepší aj školákom z okolia Senca. Na linke 622 bude nový školský spoj pre dochádzku na ZŠ a SŠ v Bernolákove a Bratislave, a na linke 729 príde k posunu odchodov školských spojov obsluhujúcich ZŠ a SŠ v Senci a Tomášove.

Nadväznosti spojov sa vylepšia cestujúcim na Záhorí. Spoj linky 239 s odchodom o 6:35 z Lábu pôjde o 10 minút skôr a vytvorený bude nový prestup na vlak s odchodom o 6:40 v smere do Bratislavy. Linka 277 bude v poobednej špičke odchádzať z Malaciek o 5 minút neskôr, čím sa vytvoria lepšie podmienky na prestup z expresnej autobusovej linky 205 prichádzajúcej z Bratislavy.

Nové spoje aj nové zastávky

Okrem už spomínaných nových školských spojov, zavádzame nový priamy pár spojov Modra, Zochova chata – Šenkvice – Modra, Zochova chata pre zlepšenie spojenia Modry s MČ Harmónia a so Šenkvicami na linkách 539 a 540.

Obyvatelia Senca ocenia obnovenie obsluhy mestskej časti Svätý Martin, a to po novom linkou 657. K obnoveniu obsluhy seneckej mestskej časti prichádza v spolupráci s mestom Senec, ktoré bude spojenie v plnej miere aj financovať.

V IDS BK pribudnú nové zastávky, a to: Dunajská Lužná, Lipová, ktorá bude obsluhovaná linkou 727, Chorvátsky Grob, ZŠ Javorová alej, obsluhovaná linkou 628 a Trnava, Dohnányho, ktorá bude obsluhovaná linkou 666. Na zastávke Bratislava, Slovnaftská bude od nedele zastavovať už aj nočná linka 799.

K menším zmenám v cestovných poriadkoch, zväčša k drobným časovým posunom, príde aj na linkách 219 (Bratislava – Stupava – Borinka), 525 (Bratislava – Čierna Voda – Chorvátsky Grob) a 527 (Bratislava – Čierna Voda – Slovenský Grob – Pezinok / Viničné).

Novinky vo vlakovej doprave

Na linke R60 v pracovné dni pridáva vlakový dopravca (ZSSK) nový vlak REX 1861 s odchodom z Bratislavy hl.st. 5:34 a príchodom do Galanty o 6:06. Na linke R70 na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno vlaky REX 1771, 1773, 1775, 1778 budú po novom zastavovať už aj v ŽST Podunajské Biskupice.

Všetky informácie o cestovaní v IDS BK vrátane nových cestovných poriadkov nájdu cestujúci na webe www.idsbk.sk alebo na weboch dopravcov. V prípade potreby odporúčame cestujúcim obrátiť sa na InfoCentrum IDS BK e-mailom na adresu: info@idsbk.sk alebo telefonicky:  0948 102 102.

Kompletné informácie k zmenám nájdete tu:
https://www.idsbk.sk/download/ynb4001xt41d.pdf