Zoznámte sa so súťažnými tímami Živého námestia. Výsledky budú známe koncom roka

931

Štyri súťažné tímy sa predstavili v krátkych videách. Ukázali ako vyzerajú ich ateliéry, ich zloženie tímu. Výsledky súťažného dialógu budú známe koncom tohto roka.

Cieľom projektu Živé námestie je transformácia územia na funkčný verejný priestor. Projekt vznikol ako občianska iniciatíva, a v roku 2018 si ho osvojilo Hlavné mesto, ktoré pôvodné zámery spolu s doterajšími partnermi ďalej rozvíja.

Riešenia sa týkajú Námestia SNP, Kamenného námestia, časť Dunajskej ulice, Špitálskej ulice, Rajskej ulice, Klobučníckej ulice, Treskoňovej ulice, Hurbanovho námestia a Župného námestia.

  • Atelier Loidl Landscape Architects Berlin; BPR Dr. Schäpertons Consult (Nemecko), ktorý je okrem iného autorom parku Gleisdreieck v Berlíne
  • REHWALDT LANDSCAPE ARCHITECTS (Nemecko), okrem iného autor hlavného námestia v Halle
  • Rusina Frei, s.r.o. OMGEVING cvba MINT (Česká republika), ateliér Rusina Frei realizoval tiež obnovu nábrežia rieky Loučné v Litomyšli
  • Sadar + Vuga d.o.o. (Slovinsko) je okrem iného spoluautorom bulváru Slovenska cesta v Ljubljane

Videá vznikli kvôli situácii spojenej s korona-krízou, pôvodne sa mali tímy predstaviť osobne porotcom a lokálnym aktérom Živého námestia. Týmto spôsobom sa však môžu zoznámiť s tímami všetci, ktorých súťažný dialóg zaujíma.

Zdroj: Metropolitný inštitút Bratislavy