Župa začala s distribúciou rúšok lekárom, povinné sú aj na úrade BSK

3515

“Uvedomujeme si, že momentálne je rúšok nedostatok, ale aj preto sa snaží byť župa maximálne nápomocná. Začali sme s distribúciou rúšok pre lekárov a sestry a od dnes nosia rúšky všetci naši kolegovia a kolegyne na Úrade BSK. Popri umývaní rúk je nosenie rúšok jedným z najúčinnejších spôsobov, ako ochrániť ostatných pred infekčným ochorením. Tu musí ísť bokom otázka výzoru, nekomfortu alebo hanby. Prosím, správajme sa k sebe zodpovedne,” vyzýva bratislavský župan Juraj Droba.

Od dnešného dňa začala župa s distribúciou rúšok aj pre lekárov a zdravotné sestry v kraji. V prvej várke dostanú rúška lekári z okresu Malacky, kde už bol potvrdený výskyt koronavírusu. V najbližších dňoch budú nasledovať ďalšie okresy Bratislavského kraja.

„Lekári a zdravotné sestry sú pre nás mimoriadne dôležití. To je personál, ktorý ako prvý prichádza do kontaktu s potenciálne nakazenými pacientmi. Práve u nich musíme riziko nákazy znížiť na úplné minimum. Pretože ak prídeme o zdravotnícky personál, hrozí kolaps celého systému a nebude mať kto ošetrovať chorých obyvateľov. Následky by boli veľmi vážne,“ dodal Juraj Droba.

Zasadnutie krízového štábu Bratislavského samosprávneho kraja.
Župan Juraj Droba ide príkladom.