Župné očkovacie miesto v Malackách

4187
V našom kraji je o očkovanie veľký záujem. Vznik nových očkovacích miest má zmysel. A preto otvárame už štvrté. :)
V našom kraji je o očkovanie veľký záujem. Vznik nových očkovacích miest má zmysel. A preto otvárame už štvrté. :)

Bratislavský samosprávny kraj otvoril už štvrté očkovacie centrum proti ochoreniu COVID-19. Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky o novom centre, ktoré bude slúžiť obyvateľom Záhoria.

Po poliklinike v Karlovej Vsi, Veľkokapacitnom centre na Tehelnom poli a očkovacom mieste v Pezinku otvárame už štvrté očkovacie miesto, tentokrát v Malackách. Nájdete ho v Zdravotnom stredisku Na brehu 3 (za predajňou Billa). Otvorili sme ho v spolupráci s tromi lokálnymi lekármi – MUDr. Jánom Bullom, MUDr. Tatianou Spevákovou a MUDr. Petrou Kovarovičou. Centrum môže za víkend zaočkovať okolo 800 ľudí.

Očkovať budeme dvomi vakcínami – Comirnaty od výrobcu Pfizer/BioNTech a AstraZeneca. Aktuálny prehľad očkovacích dní a vakcín nájdete každý týždeň TU.

Ak sa v niektorom z našich očkovacích miest zaočkujete, dostanete župný slovenský doklad s QR kódom, kde nahrávame dáta v angličtine. Okrem neho dostanete aj dvojjazyčný certifikát, ktorý vydáva Ministerstvo zdravotníctva SR a platí jednotne pre celé Slovensko. S týmito dokladmi môžete cestovať do zahraničia. Tzv. Zelený pas bude v platnosti pravdepodobne od júna.

Takto prebieha očkovanie v Pezinku, kde sme otvorili vakcinačné miesto v rámci ambulancie MUDr. Adriany Šimkovej (na snímke vpravo).

Registrujte sa cez náš formulár

Na stránke Bratislavského kraja sa môžete prihlásiť na očkovanie. Uprednostnení sú držitelia preukazu ŤZP, chronicky chorí pacienti, darcovia krvi a tehotné ženy. Súčasťou formuláru je aj možnosť vybrať si očkovacie miesto.

Do zoznamu náhradníkov sa dá registrovať TU.

Ak ste nedostali pozvánku na druhú dávku vakcíny, registrujte sa priamo k nám TU.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Národnom futbalovom štadióne v Bratislave slúži celému kraju, ale sme radi, že obyvatelia Záhoria aj Malokarpatska sa môžu zaočkovať aj v Pezinku a Malackách.