5K Memorial Run. Spomienkový beh pri petržalskom vojenskom opevnení

747

V sobotu dňa 23. septembra 2023 o 16:00 sa v Bratislave pri Múzeu Petržalského opevnenia uskutoční 10. ročník charitatívno – športového podujatia – „5km Spomienkový Beh/Chôdza“ na počesť tých mužov a žien v uniforme, ktorí stratili to najcennejšie pri službe verejnosti, vlastný život. Podujatie je vhodné pre rodiny a širokú verejnosť, trať je možné absolvovať aj s kočíkom. Vstupné je dobrovoľné, so zaujímavým program, aj pre deti, ktorý sa začína už od 13:30.

Už 10. ročník behu organizuje v spolupráci s partermi občianske združenie OZ INNITOR, s mediálnou podporou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Účelom tohto charitatívno-športového podujatia je uctenia si pamiatky príslušníkov právo presadzujúcich zložiek (Polícia, Mestská polícia, Zbor väzenskej a justičnej stráže, Finančná správa, Vojenská polícia ), ktorí pri výkone služby prišli o život.
Beh sa tradične začína pri Múzeu petržalského opevnenia na Viedenskej ceste v Petržalke (kúsok od rakúskych hraníc, v lokalite je bezproblémové parkovanie), registrácia sa začína od 14:00. o 16:00 sa začne samotný beh.

Toto podujatie je určené naozaj pre všetkých, či už jednotlivcov, ako aj rodiny s deťmi, príjemnú, 5 km dlhú trasu je možné absolvovať behom, krokom, na bicykli, s kočíkom, vítaní sú samozrejme aj účastníci so psíkmi.

Aj tento rok je pre deti a účastníkov pripravený sprievodný program pred, aj po behu, vrátane tomboly so zaujímavými cenami. V spolupráci s mobilným športovo-streleckým krúžkom Lynx Diabolka je o 13.30 pripravená streľba pod vedením bývalého profesionálneho snipera z Útvaru osobitného určenia (OSU). Súčasťou podujatia bude aj ukážka výstroje a výzbroje. Príjemné športové popoludnie môžu účastníci spojiť s bezplatnou prehliadkou opevnenia – bunkra BS-4.

Toto podujatie je bez vstupného, dobrovoľný príspevok bude požitý na podporu činnosti OZ INNITOR a pokračovanie v tradícii spomienkových podujatí, medzi ktorými je aj snaha o vybudovanie pamätníka.

Kontakt na organizátorov:
Tel: +421918 897 531
Email: info@innitor.sk
Informácie o mieste konania nájdete na webom sídle partnera podujatia: http://mpo.sk/kontakt/

Viac informácie nájdete aj po kliknutí na TENTO ODKAZ.