Adoptovať psíka či kúpiť?

1255

V súčasnosti sú psi a mačky väčšinou považovaní za členov rodiny a ich majitelia sa o nich vzorne starajú. Možností, ako pomôcť opusteným zvieratkám v útulku je veľa. Určite najväčšou pomocou je adopcia psíka alebo mačičky. Ak nepotrebujete mať doma šampióna s papiermi či vyslovene čistokrvné psie plemeno, potom je pri dnešnej situácii s premnoženými psíkmi a plnými útulkami najetickejšou voľbou na zaobstaranie si psíka práve útulok. Na Slovensku sú ich desiatky a takmer vždy praskajú vo švíkoch. Adopcia z útulku znamená pre psíka druhú šancu na lepší život, v mnohých prípadoch je to pre neho záchrana pred utratením a v útulku sa pomocou adopcie uvoľní miesto ďalšiemu psíkovi, ktorý je v núdzi.

Karanténnej stanici v Malackách sa podarilo niekoľkým štvornohým chlpáčom nájsť teplý domov, no veľa zo psíkov stále čaká na svojho nového majiteľa a možno ste to práve vy.

Toto je Maco. Také veľké teliatko z osady, bude potreba s nim pracovať. Má rád ľudskú spoločnosť, plot mu nerobí problém. Ako každý si zaslúži dostať svoju šancu, napriek tomu že je proste Macko, ma svoje osobné čaro.  Zatiaľ je možné zobrať si ho na dočasnú opateru, ktorá má prednostné právo na adopciu.

Tara prišla do karanténnej stanice v Malackách 8.5.2020 a je to 6 ročná krásna fenka staforda. K ľudom aj k deťom je vynikajúca a veľmi milujúca. K psíkom je dominantná. Bezproblémovo sa vozí autom, a na vodítku neťahá aj hygienu má zvládnutú. Je to veľmi rozumná fenka vhodná do bytu, aby mohla byť so svojim pánom.

Ročná fenka Tequila je veľmi zaujímavý mix maličkých plemien. Má do 3 kíl, ničoho sa nebojí, na psíkov si trochu vyskakuje, no dokáže s nimi fungovať, ale chce svojho pána len pre seba. Je neskutočne vďačná a maznavá.

No a nesmú chýbať pozdravy od bývalých útulkáčov a ako skvelo sa majú v nových domovoch. Viac informácií o adopcií a psíkoch nájdete na sociálnej sieti Karanténnej stanice Malacky TU.

Zdroj: Karanténna stanica Malacky