Aké budú Vianoce na televíznych obrazovkách? Ku klasike pribudne aj zopár noviniek

731
Pelíšky
Pelíšky

Najkrajšie sviatky v roku sa nezadržateľne blížia a o pár dní si budeme vychutnávať vianočnú pohodu v kruhu rodiny. Čo nás čaká na televíznych obrazovkách počas Vianoc tento rok? Na Markíze klasické, na JOJ zábavné a na Jednotke nebudú chýbať nové vianočné rozprávky.

Televízie naladia divákov na vianočnú atmosféru už večer pred Štedrým dňom. Markíza ponúkne rodinné filmy a komédie ako Aj Santa má brata, rozprávky Kocúr v čižmách, Dračia nevesta, Pyšná princezná. Večer sa môžete tešiť na českú klasiku S tebou mě baví svět.

TV JOJ ponúkne klasiku prepletanú novinkami. V stredu to bude rozprávka o rozkošnom peruánskom medvedíkovi Paddingtonovi, po ktorom bude nasledovať romantický príbeh Posledné Vianoce. Večer nielen deti, ale aj dospelých poteší Sám doma, ktorého aj tento rok zabudnú rodičia doma.

Na Jednotke sa môžete tešiť na veľa rozprávok. Ráno začne koprodukčnou rozprávkou Juraja Jakubiska Pehavý Max a strašidlá, nasledovať bude Čarovný kamienok. Poobede vás naladí rozprávka o tom, že na pravú lásku treba mať zázračný nos s názvom Zázračný nos.

S tebou mě baví svět
S tebou mě baví svět

Štedrý večer: Pelíšky, Sám doma 2 a budú lietať aj facky

Na Markíze bude doobedie rozprávkové aj dobrodružné. Vianočnú koledu zaspievajú ráno Šmolkovia, nasledovať bude animovaný film My Little Pony, ktorý vystrieda dobrodružstvo a čarovanie vo filme Fantastické zvery a ich výskyt. Podvečer sa môžete tešiť na Jakubiskovu Perinbabu a rozprávku Mrázik. No a čo by to boli Vianoce bez komédie Pelíšky.

Ráno odvysiela TV JOJ rozprávku o rozmaznaných zvieratkách známej newyorskej zoologickej záhrady Madagaskar, po ktorej sa premiestnite do juhočeskej dedinky Hoštice v podobe komédie Slnko, seno, jahody. Nasledovať bude Sám doma, Doba ľadová: Mamutí tresk, Kúzelná opatrovateľka Nanny McPhee a Doba ľadová: Mamutie Vianoce. Vianoce sa bude snažiť ukradnúť Grinch, v New Yorku sa stratí malý Kevin McCalister a večer budú lietať facku v druhej časti úspešnej komédie Zdeňka Trošku Slnko, seno a pár faciek.

Štedrý deň na Jednotke bude patriť opäť klasikám v podobe rozprávky Jak se budí princezny, Dařbuján a Pandrhola a Kráľ Drozdia brada. Večer nebudú chýbať Tri oriešky pre Popolušku, po ktorom Jednotka odvysiela príbeh v réžií Petra Bebjaka Vianočné želanie.

Prvý sviatok vianočný plný českých klasík

Prvý a aj druhý sviatok vianočný sa bude niesť v znamení repríz obľúbených filmov. Markíza odvysiela české rozprávky Pyšná princezna, O statečném kováři, Čertoviny, Princezna se zlatou hvězdou a večer sa môžete tešiť na trošku romantiky a humoru v podobe českých filmov Želanie pre Ježiška a Špindl 2. JOJka má pripravenú nestarnúcu rozprávku Šialene smutná princezná, českú zimnú komédiu Ženská na vrchole a večer sa môžete tešiť na vianočnú premiéru Krakonošovo tajomstvo.