Arriva začala podpisovať zmluvy s vodičmi, eviduje viac ako 300 záujemcov

1455

K novému dopravcovi sa hlásia vodiči, ktorí chcú pokračovať na svojich linkách.

Spoločnosť Arriva zamestná približne 400 ľudí, prevažne vodičov. K dnešnému dňu eviduje už vyše 300 záujemcov o prácu a s mnohými z nich postupne uzatvára pracovné zmluvy. Tí, ktorí podpíšu zmluvu do 30. októbra, budú mať garantované zohľadnenie preferencií na obsluhovanú linku a pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. „Týmto krokom chceme docieliť, aby sa vodiči, ale aj cestujúci cítili aj po 15. novembri čo najkomfortnejšie a mohli plynulo pracovať a cestovať. To znamená, že napríklad vodič, ktorý dlhé roky jazdil na trase Bratislava – Senec, má možnosť pokračovať v obsluhe vybraného spoja. Chceme im tak ponúknuť možnosť jazdiť po „vyjazdených cestičkách“ a nepretŕhať kontakty s cestujúcimi, ktorí s nimi môžu po zaužívanej trase cestovať aj naďalej,“ uviedol László Ivan, generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku. Táto ponuka platí do konca októbra.

„Mám úprimnú radosť, že k novému autobusovému dopravcovi sa postupne hlásia šoféri, ktorí pre vás jazdili doteraz. Poznajú trasy a svoju prácu si robili výborne. Bola by škoda, keby sme museli zamestnať iba ľudí zvonku. Od 15. novembra tak budete jazdiť s novým dopravcom Arriva, ale na mnohých trasách s pôvodnými šoférmi.

Ešte pred dvomi týždňami viselo medzi šoférmi vo vzduchu množstvo emócií. Preto som sľúbil, že župa bude v celom procese mediátorom. Svoj sľub sme splnili a o to viac sa teším, že to malo zmysel. K dnešnému dňu evidujeme už desiatky súčasných šoférov, ktorí sa rozhodli, že budú jazdiť aj s novým dopravcom.

Arriva vyhrala v transparentnej medzinárodnej súťaži a okrem toho, že župa na autobusovej doprave ušetrí, pre cestujúcich to bude znamenať úplne nový vozidlový park a celkovo vyššiu kvalitu cestovania,“ hovorí župan Juraj Droba.

Čo ponúka vodičom Arriva

Spoločnosť ponúka stabilnú prácu nasledujúcich desať rokov – garantovanú základnú hodinovú mzdu 6,10 eura na hodinu, k nej pohyblivú zložku mzdy 1,27 eura a ďalšie príplatky. Priemerná mzda vodičov dosiahne výšku minimálne 1 500 eur. Zázemie, vrátane dennej miestnosti a spŕch pre vodičov, dispečingu i administratívy bude od 15. novembra všetkým k dispozícii v areáli Doprastavu na ul. Mlynské Nivy 70, čo je len 5 minút od autobusovej stanice. Viac informácií o podmienkach nájdete aj v sekcii Doprava na našom webe.

Otvorené náborové centrum je k dispozícii aj na budúci týždeň od 25. do 29. októbra od 8.30 do 17.00 h v budove REGUS, na Karadžičovej  ul. 8/A na 1. poschodí v Bratislave. Odpovede na najčastejšie otázky nájdete na webovej stránke spoločnosti, môžete sa však informovať aj osobne alebo na infolinke 0915 188 881. Ako záujemcovia sa môžete prihlásiť na rovnakom čísle, alebo vyplnením kontaktného formulára