Bratislava za kolektívnu imunitu: Súťaž o ročné električenky

2424

Cestou k bezpečnejšiemu a slobodnejšiemu životu je kolektívna imunita. Mesto Bratislava spoločne s Dopravným podnikom ju podporujú súťažou o 60 ročných električeniek.

Spoločným cieľom hlavného mesta a kraja je čo najrýchlejšie ukončiť pandémiu Covid-19 a jej dopady na život obyvateľov. Cestou k tomuto cieľu je dosiahnutie kolektívnej imunity. Pre Bratislavu to znamená, že 75% ľudí žijúcich v meste bude riadne zaočkovaných. Hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy pripravilo súťaž, ktorá očkovanie podporí. „Ako motiváciu pre tých, ktorí sa očkovať dáte, ale aj pre vás, ktorí už zaočkovaní ste, ponúkame možnosť vyhrať ročnú električenku na verejnú dopravu v Bratislave v hodnote 199 EUR,“ uvádza Hlavné mesto Bratislava.

Súťaž o 60 ročných električeniek pre zaočkovaných

Prihlásiť sa môžu všetci zaočkovaní ľudia nad 18 rokov, aj bez trvalého pobytu. Každé dva týždne bude vyžrebovaných 15 výhercov z tých, ktorí sa zaregistrujú. Prvé žrebovanie 15 električeniek bude v piatok 16.7. Registráciu a viac informácií nájdete na stránke:

www.KolektivnaImunita.sk

„Aby sme obyvateľky a obyvateľov mesta povzbudili k očkovaniu, pripravili sme si súťaž o 60 ks ročných predplatných cestovných lístkov, ktorých platnosť sa bude vzťahovať na vnútromestské zóny 100 a 101,“ hovorí bratislavský primátor Matúš Vallo. Prihlásiť sa môžete až do 27. 8. 2021 a súťaž o ročné bezplatné električenky je organizovaná hlavným mestom v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava.

Vekové zloženie zaočkovaných

Zaočkujte sa v župnom Veľkokapacitnom očkovacom centre – aj bez registrácie

V sobotu 17. júla od 8:00 do 20:00 budeme v župnom Veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne očkovať dospelých ľudí (nad 16 rokov) aj bez pozvánky. Môžete prísť na prvú aj druhú dávku vakcíny Comirnaty (Pfizer). Potrebujete občiansky preukaz, zdravotné poistenie a doklad o prvej dávke, ak idete na druhú a neboli ste očkovaní u nás. Čakacia doba závisí od počtu ľudí v danej chvíli, avšak odhadujeme ju maximálne na 20 – 30 minút. Prosíme vás, aby ste vyplnili osobné údaje v našom formulári, urýchlite tým registráciu na mieste. TU nájdete celý rozpis očkovania na tento týždeň.

Dobrá správa je, že v Bratislavskom kraji je záujem o očkovanie stále veľký. Znamená to, že naša kolektívna imunita silnie každým dňom. Teraz je celý proces jednoduchší a rýchlejší, ako kedykoľvek predtým. Využite príležitosť, zaočkujte sa na štadióne a pomôžte aj vašim blízkym, ak majú záujem,” vyzýva župan Juraj Droba.