Bratislava začína s digitalizáciou zberných nádob v Rusovciach, Jarovciach a Čunove

771

Od pondelka 31. mája spolu so spoločnosťou OLO začína hlavné mesto Bratislava s digitalizáciou zberných nádob v Rusovciach, Jarovciach a Čunove.

„Aby sme aj na vaše zberné nádoby v týchto mestských častiach mohli pripevniť RFID štítky, vyložte, prosíme, večer pred odvozom odpadu zberné nádoby, ktoré využívate. A ostatné nechajte na nás,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Pracovníci OLO na zadnú stranu nádoby umiestnia RFID štítok, ktorý bude v kombinácii so snímacím zariadením namontovaným na zberovom vozidle slúžiť na potvrdenie výsypu nádoby. Budú v ňom aktualizované prípadné zmeny údajov a tiež zabezpečí sledovanie životného cyklu nádoby.

„Jednoducho, tak budeme mať všetky dôležité informácie o zbere prehľadne na jednom mieste. Označovanie sa netýka žltých a modrých vriec určených na zber triedeného odpadu z rodinných domov,“ dodáva mesto.

Zároveň mesto prosí, aby ste nádoby nechali prístupné, kým nebudú opatrené RFID štítkom. A ako také štítkovanie vyzerá si môžete pozrieť vo videu.

Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR