Bratislavské bábkové divadlo oslávi Medzinárodný deň bábkarstva bezplatnými predstaveniami

732

Divadlo 20. marca dvakrát odohrá bezplatné predstavenie Neviditeľní, nominované na cenu DOSKY. Medzinárodný deň bábkarstva oslávi Bratislavské bábkové divadlo aj tento rok. V nedeľu 20. marca dvakrát odohrá inscenáciu Neviditeľní, a to pre všetkých divákov bezplatne.

Hravá inscenácia v réžii Moniky Kováčovej a Márie Danadovej z nezávislého divadelného zoskupenia ODIVO prenesie publikum do sveta vízií, snov a fantastických objavov. Diváci sa spolu s tvorcami stanú svedkami premeny zvukov na hudbu, materiálu na živé bytosti a slov na poéziu. Počas tohto zážitku ich bude sprevádzať hudba Juraja Haška, lídra skupiny Sto múch.

Za inscenáciu Neviditeľní získali tvorcovia aj nomináciu v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla na divadelných oceneniach DOSKY. Koncom roka 2021 boli Neviditeľní dokonca adaptovaní do podoby rozhlasovej hry pre RTVS. Bezplatných Neviditeľných odohrá divadlo v nedeľu 20. marca dvakrát, o 10.00 a 14.30 na Záhradníckej 95.

Inscenácia je vhodná pre divákov od 5 rokov a jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Bezplatné lístky si treba vopred zabezpečiť online na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/.

Bratislavské bábkové divadlo od konca minulého roku dočasne pôsobí v sále Radošinského naivného divadla. Od februára funguje divadlo v režime ZÁKLAD.

Zdroj: BBD