Bratislavské bábkové divadlo sa aspoň na chvíľu vráti do Starého Mesta

760

Divadlo už túto nedeľu v staromestskej Prügerke uvedie svoj site-specific projekt Záhrada nikdy nespí. Bratislavské bábkové divadlo sa opäť predstaví v bratislavskom Starom Meste.

Prvýkrát v priestore staromestskej Prüger-Wallnerovej záhrady, známej ako Prügerka, už v nedeľu 26. júna uvedie svoj site-specific projekt Záhrada nikdy nespí. Projekt vznikol ako jedinečná exteriérová inscenácia priamo v divadelnej záhrade, kde sa diváci prechádzajú a odhaľujú fascinujúci život záhradných tvorov v trse trávy, korune stromu či v kôpke hliny. Putovanie otvorenou záhradou je tak nadčasovým zážitkom a zároveň odpoveďou divadelníkov na zatvorenie divadiel počas pandémie, keď projekt vznikal.

Záhrada nikdy nespí je autorský projekt umeleckého súboru Bratislavského bábkového divadla v režijnej a dramaturgickej spolupráci umeleckej šéfky Kataríny Aulitisovej a dramaturga Petra Galdíka. Bábky navrhla a vyrobila Martina Fintorová, na hudbe sa podieľal Martin Geišberg. Účinkujú bábkoherci Miriam Kalinková, Margaréta Nosáľová, Miroslava Dudková, Lukáš Tandara, Ľubomír Piktor, Róbert Laurinec, Michal Adam a Peter Pavlík.

Keďže budova divadla na Dunajskej ulici sa rekonštruuje, návštevníci mohli projekt vidieť iba v priestore záhrady pri bývalom Istropolise, kde divadlo pôsobilo do novembra minulého roku, keď sa dočasne presťahovalo do budovy Radošinského naivného divadla na Záhradníckej 95. Diváci tak prvýkrát dostanú príležitosť zažiť toto predstavenie nielen v bratislavskom Starom Meste, ale dokonca v kulisách staromestskej záhrady z konca 19. storočia.

Predstavenie sa uskutoční v nedeľu 26. júna o 16.00 a 18.00. Vstupenky sú dostupné na internetových stránkach divadla, predaj v pokladnici pred predstavením už nebude možný. Lístky si netreba tlačiť, stačí ich mať uložené v telefóne. Predstavenie je vhodné pre deti od štyroch rokov, dĺžka je 45 minút. Počet miest je pre špecifickosť tohto predstavenia limitovaný iba na 50 divákov.

Zdroj: TS BBD