Bratislavské bábkové divadlo už 31. mája otvorí znovu svoju záhradu

1362

Bratislavské bábkové divadlo pri príležitosti Medzinárodného dňa detí otvorí svoju záhradu po dvoch mesiacoch od začiatku šírenia koronavírusu. Malí i veľkí návštevníci sa môžu tešiť na Osmijankove rozprávky o princeznách.

🔵 Sme si vedomí, že aj napriek uvoľneniam musíme ďalej chrániť seba aj vás, a preto v divadle zavádzame všetky potrebné hygienické a bezpečnostné opatrenia.

🔵 Priestor záhrady je veľký, no počet miest je limitovaný na 100 a medzi divákmi budú zachované 2-metrové rozostupy. Miesta vedľa seba budú vyhradené iba na požiadanie pre rodinných príslušníkov alebo partnerov.

🔵 Predstavenie odohráme zdarma. Touto cestou vás však prosíme, aby ste si lístky „zakúpili“ online, nakoľko predpredaj cez pokladňu NIE JE MOŽNÝ.

Lístky nájdete TU: babkovedivadlo.maxiticket.sk/osmijankove-rozpravky-o-princeznach-2020-bratislava a keďže nezabúdame ani na životné prostredie, vstupenky nemusíte tlačiť, stačí ich mať uložené v telefóne.

🔵 V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie ruší.

Aktualizácia: Predstavenie je vypredané.

Tentoraz sa Osmijanko spisovateľky Kristy Bendovej ocitne v parádnej izbe Osamalej princeznej. Hádajte, ako sa ju pokúsi vyliečiť z nudy a samoty! No predsa rozprávkami. Tých má totiž plné vrecká. A keďže sme u princeznej, rozprávky musia byť o princeznách. Nie však hocijakých. Tie tri, o ktorých bude v rozprávkach reč, sú poriadne čísla. Sifónia, prvá z nich, je taká odvážna, že ju nemôže uniesť žiaden drak. Druhá v poradí – Hystéria, je taká učená, že prepisuje prírodné zákony vo svojej krajine. A to na také, podľa ktorých kravy domáce čvirikajú na strome, hrebeň je nástroj na česanie zubov a tri a tri je milión. Tretia princezná, Filodendrónia, viedla tak dokonale pohodlný kráľovský život, že zabudla rozprávať. Našťastie ju z nemoty vylieči múdry Hlúpy Jano.  Okrem rozprávok vás čaká skvelá osmijankovská kapela a jej piesne pre všetkých hravých poslucháčov. 

Tvorivý tím

Dramatizácia: Katarína Jánošová
Scéna, bábky, kostýmy: Martin Dubravay
Texty piesní a hudba: Martin Geišberg
Réžia: Peter Palik
Hrajú: Adela Mojžišová, Michal Adam, Juraj Bednarič a. h.