Bratislavský kraj podporuje aktívny voľnočasový život detí

332
Bratislavský kraj podporuje aktívny voľnočasový život detí
Bratislavský kraj podporuje aktívny voľnočasový život detí

Obec Hrubý Šúr sa so zámerom podporiť aktívny život detí zasadila o výraznú iniciatívu v oblasti voľnočasových aktivít priamo v areáli miestnej Základnej školy. S pomocou individuálnej dotácie vo výške 1 000 € poskytnutej zo strany Bratislavského samosprávneho kraja obec úspešne realizovala nasledujúce aktivity:

1. Vonkajší záhradný šach: Záhradný šach je nielen vzdelávacou hrou, ale aj skvelým spôsobom, ako deti aktívne zapájať a rozvíjať ich kognitívne schopnosti.

2. Vonkajšia hra – človeče nehnevaj sa: Klasická hra, ktorá rozvíja spoluprácu, stratégiu a zároveň prináša veľa zábavy. Vonkajšie hry podporujú nielen pohyb, ale aj sociálnu interakciu detí.

3. Vonkajšia hra – piškvorky: Ďalší spôsob, ako prostredníctvom hry podporiť logické myslenie a zábavne stráviť čas v školskom dvore.

Tieto iniciatívy neiboli len významným prínosom pre aktívny voľnočasový život detí, ale aj prostredím, kde sa môžu stretávať, spolu hrať a učiť sa novým veciam mimo školských lavíc. Hrubý Šúr tak demonštruje svoj záväzok voči zdravému rozvoju detí a ich celkovému blahobytu.