Bratislavský kraj vo Viedni

1281

Počas víkendu Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Bratislava Tourist Board prezentovali turistickú ponuku regiónu Rakúšanom. Už po siedmy raz predstavili svoju pestrú ponuku na najväčšom rakúskom veľtrhu Ferien-Messe WIEN so samostatnou expozíciou. Kraj opäť ukázal, že má historické pamiatky, nádherné miesta, kvalitné vína, či široké možnosti turistiky.

“Bratislavský región je nádherný kraj, kde si každý príde na svoje a nájde si to naj. Máme prírodu, vodu, športové vyžitie ako splav, cykloturistika, či golf, ďalej zaujímavé pamiatky ako aj chutnú gastronómiu. A práve minulý rok sme v centre Viedne na Schwedenplatz v priestoroch Schiffsstation otvorili informačné centrum bratislavského regiónu. Pre každého, kto si chce naplánovať výlet z Viedne do Bratislavy je otvorený sedem dní v týždni a zo širokého spektra prospektov, či s výberom rezervácií radi pomôžu profesionáli,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorej zakladajúcim členom je Bratislavský samosprávny kraj, priblížila rakúskym turistom informácie o vyžití sa v hlavnom meste a regiónoch Senec, Malé Karpaty, či Záhorie. Predstavila ponuku z Podunajska s malebnými vodnými trasami na Malom Dunaji a historickými vodnými mlynmi, kde je to len na skok z člna na bicykel. Prvýkrát sa prezentovala aj nová cezhraničná destinácia Danube Islands – územie medzi Malým Dunajom a Mosonským Dunajom na maďarskej strane. Jej stredom sa tiahne aj Dunajská cylomagistrála Eurovelo 6, po ktorej prídete z Bratislavy do preslávenej galérie moderného umenia Meulesteen art museum. Do pozornosti dala aj Malokarpatské múzeum v Pezinku a najväčšiu zbierku vinárskych lisov v Európe či nový 5* Palace Art Hotel Pezinok v zrekonštruovanom pálfyovskom zámku s galériou umeleckého skla, vínnou pivnicou a útulným wellness. Nevynechali ani Malokarpatskú vínnu cestu, kde možno navštíviť malé i väčšie vinárstva a ochutnať vznikajúce vína, čoraz viac oceňované zlatými medailami na svetových súťažiach. Prezentovala sa aj pešia turistika a horská cyklistika na karpatských kopcoch. O bikepark a pumptrack na Zochovej prejavujú stále väčší záujem aktívny športovci, ale aj rodiny s deťmi. Veľký záujem je aj o turisticky cyklovlak Záhoráčik, s ktorým možno bližšie spoznať Záhorie, ako napríklad Plavecký hrad, Plaveckú jaskyňa, Lábske jazerá, rozhľadňu na vrchu Vápenná, či skúsiť šťastie pri zbere hríbov v dolnozáhorských lesoch.

“Bratislavský región ponúka na neveľkom území nezvyčajne široké spektrum zážitkov najmä vďaka multikultúrnemu historickému dedičstvu, ako aj jedinečným prírodným podmienkam medzi Dunajom a Malými Karpatmi. A čo je najdôležitejšie, máme všade blízko. A to je náš nový claim. Bratislava je len na skok od Viedne, tak, ako je množstvo atraktívnych miest v okolitom regióne vzdialených len na skok od Bratislavy. Väčšina z nich je dostupná verejnou alebo alternatívnou dopravou,“ povedal František Stano,výkonný riaditeľKrajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

 Ferien-Messe Wien je medzinárodné podujatie na tému dovolenka, cestovanie a voľný čas a je jedným z hlavných veľtrhov cestovného ruchu dostupných pre verejnosť v Rakúsku. Tento rok sa predstavilo viac ako 800 vystavovateľov z viac ako 80 krajín sveta, ktorí opäť priniesli obľúbené dovolenkové destinácie, tajné tipy, ponuky šité na mieru, trendy pre nastávajúcu sezónu, či výhodné akcie.

Najbližšie môžete ponuku a možnosti Bratislavského regiónu spoznať v Inchebe na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, ktorý bude verejnosti prístupný od tohto piatku až do nedele.