Dunajské ostrovy 263-krát inak

1840

Fotosúťaž Odfoť a vyhraj už pozná svojich víťazov. O naj zážitok a pekný záber sa celkovo podelilo 90 súťažiacich zo Slovenska aj Maďarska, ktorí celkovo do súťaže zaregistrovali 263 fotografií.

„Prihlásené fotky boli tematicky rôznorodé. Návštevníci ich zachytávali počas prechádzky so psom, bicyklovania, splavov či inej voľnočasovej aktivity. Boli aj z menej známych zákutí, ale našli sa i “perly” destinácie a prevažne prevládala téma “voda”. Výsledkom fotosúťaže boli mnohé umelecky zachytené kúty destinácie Dunajských ostrovov s nezvyčajnou atmosférou,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba, ktorý výhercom aj osobne zablahoželal a odovzdal im ceny.

Uchádzači zachytávali to naj z ostrovov Dunaja, ako aj z jeho atraktivít v okolí Malého a Mošonského Dunaja od Bratislavy cez Mosonmagyaróvár až po Komárno- Komárom. Svojich päť najlepších fotografií mohli potom zaregistrovať cez hlavnú web stránku destinácie https://www.danubeislands.sk/fotosutaz2019/

Všetky fotografie následne viackolovo posudzovala a hodnotila päť-členná odborná porota zložená z profesionálnych fotografov a predstaviteľov reklamnej agentúry. Každý člen si najskôr nezávisle vytvoril rebríček piatich najlepších fotografií. Následne z týchto 25 top záberov dospeli viacúrovňovou vylučovacou metóde k trom najkrajším fotografiám a finálnej trojke výhercov.

Prvú cenu, crossový e-bike, vyhral Martin Ratkovský za fotografiu zachytávajúcu Zimné pádlovanie na Malom Dunaji:

Druhú cenu, víkendový pobyt pre 2 osoby v komplexe X-bioncs shere, získal Matej Kováč, ktorý odfotil Opustený čln pri Vojke nad Dunajom:

Tretie miesto a víkendový pobyt pre 4 osoby v dobrodružnom domčeku na strome vyhral Dominic Ditri s fotografiou Ako vo sne…v mieste Dobrohošť:

Všetky súťažné fotografie si môžete pozrieť tu:

Súťaž Odfoť a vyhraj sa konala pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja v rámci projektu DANUBE BIKE&BOAT podporovaného programom spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko a konala sa od 15.10.2019 do 30.11.2019.

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu