Úrad župy prechádza na pandemický režim fungovania

1105
Úrad BSK

So zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou a s rýchlym šírením nákazy koronavírusom COVID-19 prijalo vedenie Úradu Bratislavského samosprávneho kraja viaceré opatrenia, ktoré majú viesť k ochrane zdravia a životov tak zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, ako aj obyvateľov kraja.

„Aj napriek tomu, že obyvatelia Bratislavského kraja sú zodpovední, rúti sa na nás obrovský problém. Situácia je mimoriadne vážna. K pandémii sme vždy pristupovali s plnou vážnosťou a chceme aspoň takto čiastkovo prispieť k ochrane našich zamestnancov a ísť príkladom. Zmenou spôsobu fungovania úradu tiež chceme predísť zbytočnému preťažovaniu nemocníc,“ ozrejmil predseda BSK Juraj Droba. Ako ďalej podotkol, župa robí pre svojich obyvateľov maximum a to aj nad rámec svojich povinností.

Župa opäť prechádza na pandemický režim fungovania, ktorý znamená kombináciu homeoffice, fyzickej prítomnosti v kancelárii a online. V jednej kancelárii bude prítomný jeden zamestnanec. V priestoroch úradu je povinné nosenie respirátora. Samozrejmosťou je dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení. Všetky osobné rokovania na Úrade BSK s tretími stranami sú zrušené a nahrádzajú sa online formou. 

Úrad BSK zabezpečil a rozdal každému svojmu zamestnancovi antigénové testy, ktoré sú určené na účely samotestovania v domácom prostredí. Cieľom je, aby sa zamestnanci, ktorí majú podozrenie na pozitivitu, otestovali ešte doma. Teda ešte predtým, ako pôjdu do práce.

„Samozrejme, chod nášho úradu nebude ochromený. Sme si vedomí, že občania potrebujú riešiť svoje problémy a záležitosti, preto aj napriek viacerým obmedzeniam, sme tu pre nich k dispozícii. Zachované ostanú aj úradné hodiny,“ uzavrela riaditeľka Úradu BSK Patrícia Mešťan.