Cieľom Devínskej Novej Vsi je rozvoj mestskej časti po každej stránke

751
Zdroj: Devínska Nová Ves

Bratislavská Devínska Nová Ves je podobne ako celé hlavné mesto pod tlakom nových developerských a investičných projektov, preto bude pre ňu základnou podmienkou to, aby tomu zodpovedal aj rozvoj infraštruktúry, a to najmä dopravnej. Hlavným cieľom samosprávy na tento rok však bude rozvoj mestskej časti po každej stránke. Uviedol to starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír.

„Práve preto ideme do realizácie viacero náročných, ale potrebných projektov, ktoré presahujú najbližší rok,“ skonštatoval Krajčír. V rámci cestnej dopravy je najdôležitejším projektom turbookružná križovatka Eisnerova. Podľa starostu je to dlhodobo poddimenzovaný dopravný uzol a najnebezpečnejší úsek, pokiaľ ide o dopravu. Zároveň je hlavným vstupom do mestskej časti. „Dotiahli sme s mestom náročné procesy prípravy a počas roka 2022 sa púšťame do realizácie projektu. Po vybudovaní križovatky by malo pokračovať vybudovanie cestnej infraštruktúry až k Borom,“ priblížil Krajčír s tým, že táto hlavná tepna bude spájať mestskú časť s diaľnicou.

Ďalším dôležitým bodom, ktorý ovplyvní život na Kolónii, je okružná križovatka Jána Jonáša, kde je mestská časť iniciátorom a investorom opäť hlavné mesto. „Naša samospráva sa bude snažiť ihneď, ako budú vydané stavebné povolenia na turbookružnú križovatku na Eisnerovej, vrhnúť na tento projekt,“ prisľúbil Krajčír. Mestská časť podľa neho medzitým čaká, ako sa štát postaví k obchvatu priemyselnej zóny. V spolupráci s hlavným mestom má naplánované aj ďalšie rekonštrukcie.

Samospráva zároveň finišuje s prípravou projektu cyklotrasy do Dúbravky, ktorá má byť prepojená s Lamačom, so Záhorskou Bystricou smerom na Stupavu. Intenzívne komunikuje v tomto smere s Bratislavským samosprávnym krajom. „Za nás je projekt pripravený a môže sa začať proces vydania stavebného povolenia a následná realizácia,“ podotkol Krajčír. Zabúdať však podľa starostu netreba ani na množstvo menších projektov a mikroprojektov. Jedným z nich je väčšia starostlivosť o zeleň.

Zdroj: TASR