Ďalšou zónou v PAAS sú Nivy v lokalite Svätoplukova – Košická

1081

Bratislavský parkovací asistent, kde platí mestská parkovacia politika, sa rozšíril o ďalšiu ružinovskú lokalitu, a to Nivy v časti Svätoplukova – Košická. Po novom v tejto lokalite nezaparkuje počas pracovných dní od 14.00 h do 6.00 h nikto, kto nie je zaregistrovaný v systéme PAAS. Držitelia rezidentských kariet môžu parkovať neobmedzene, nerezidenti si za parkovanie v danom čase zaplatia 1,50 eura za hodinu.  

„Od 15. júna je v tejto lokalite možné parkovať cez pracovné dni od 14.00 h do 6.00 h len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného,“ konštatuje hlavné mesto na sociálnej sieti

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR

Prvými troma lokalitami, kde začal od 10. januára systém platiť, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Od 23. marca je zaradená lokalita Starý Ružinov-východ, od 3. mája lokality Starý Ružinov-západ a zóna 500 bytov. Od 25. mája je systém rozšírený o zónu Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste, v tomto prípade ide o iný čas regulácie, na niektorých uliciach aj o inú výšku hodinového parkovného.

V júni je v pláne zapojenie časti Košická – Miletičova – Prievozská a na prelome júna a júla Ružová dolina (obe v Ružinove).

Zdroj: TASR