Deň zatvorených ateliérov bude!

937

Každý rok je pre Novú Cvernovku koniec apríla úplný blázinec. Pripravujú totižto 1. máj a otvoria všetky dvere pre verejnosť.

Ukážu vám všetko, čo robia v kultúrnom priestore a čomu sa venujú ľudia vo svojich ateliéroch.

Tento rok však vzhľadom na vzniknutú situáciu s novým koronavírusom to nebude možné. Desiace výročie prvého mája sa blíži a bude trochu iné a to prostredníctvom livestremu u vás doma.

Na čo s môžete tešiť?

Program bude prebiehať počas celého dňa. Ráno začne tradične detským predstavením a doobeda sa uskutoční aj online vernisáž, na ktorej sa predstaví Tomáš  Klepoch s jeho tvorbou na obálkach kníh vydavateľstva Absynt. Rovnako cez svoje obrazovky uvidíte aj aktuálnu výstavu fotiek od Borisa Németha. Prostredníctvom videí sa predstaví pár ateliérnikov svoju tvorbu, či aktuálne novinky. V online vydaní Čau o piatej herec SND Robo Roth prečíta text popredného básnika a prozaika Ivana Štrpku.

Počas livestream diskusie sa budete môcť aj vy priamo zapojiť a reagovať prostredníctvom otázok. Ako bonus si pre vás pripravili ukážku fotiek a videí z predchádzajúcich deviatich ročníkov 1.Mája – Dňa otvorených ateliérov.

Zdroj: FB