Depá Trnávka a Krasňany čaká modernizácia

1563

Dopravný podnik ide modernizovať Depá Trnávka a Krasňany. V pláne má obstarať desiatky ďalších nových električiek a trolejbusov. Tie sa však nezaobídu bez kvalitného technického zázemia, a preto spúšťa veľký investičný projekt.  

Pripravuje sa kompletná modernizáciu dep na Trnávke a v Krasňanoch. To zásadne pomôže zvýšiť kvalitu cestovania MHD v celej Bratislave. Až 95 % nákladov na realizáciu bude financovaných z eurofondov. 

Približne v roku 2023 budú pracovníci Dopravného podniku pracovať v moderných dielňach a vďaka novému technickému vybaveniu, ktoré im uľahčí prácu, stihnú za rovnaký čas ošetriť viac vozidiel. 

Vybudujú nové kryté priestory pre nové električky a trolejbusy v Depe Trnávka, ktoré v noci parkujú priamo pod holým nebom a pôsobia na ne zlé poveternostné podmienky. To môže výrazne predĺžiť ich životnosť. V Depe Krasňany predĺžime haly až o 19 metrov. Kompletnou modernizáciou prejdú aj súčasné výpravne a v areáloch bude vybudované nové osvetlenie. 

Opravené a nanovo postavené budú haly, ústredné dielne, ľahká či ťažká údržba, umývarky a všetky priestory, ktoré sú nevyhnutné pre život MHD. Rekonštrukciou prejde aj celý napájací systém. Po modernizácii budú vedieť zásadne skvalitniť úroveň údržby a realizovať aj tie najzložitejšie opravy. 

Zdroj: Dopravný podnik