Pre požiar školy je prerušená premávka trolejbusov na Palisády

1024

Pre požiar súkromnej školy na bratislavských Palisádach a zásah hasičov je prerušená premávka trolejbusových liniek 203 a 207 na Palisádach, Mudroňovej a Búdkovej. Úsekom premáva náhradná autobusová doprava. Všetky evakuované osoby z budovy súkromnej školy na bratislavských Palisádach sú v bezpečí, momentálne sú umiestnené v náhradnom objekte. Informuje o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Evakuaovaných bolo 87 detí z MŠ a 109 študentov ZŠ

Deti i učitelia opustili budovu ešte pred príchodom hasičov. „Pri požiari bolo evakuovaných 87 detí a 21 vychovávateľov z MŠ a 109 študentov a 29 učiteľov zo ZŠ,“ spresnili z komunikačného oddelenia Prezídia HaZZ. „Na mieste momentálne zasahujú všetky bratislavské hasičské stanice s viacerými cisternami,“ dodali hasiči.

Hovorca mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Matej Števove doplnil, že okrem príslušníkov HaZZ sú na mieste aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Staré Mesto. „Starostka Zuzana Aufrichtová už volala so zástupkyňou ZŠ a ponúkla v prípade potreby pomoc samosprávy,“ informoval. „Deti sú v druhej budove na Panenskej ulici, prichádzajú si pre ne postupne rodičia,“ dodal hovorca mestskej časti.

Požiar vznikol pred 11.00 h na streche, na ktorej pracovali robotníci, plamene zasiahli jej drevenú konštrukciu.

Pre požiar školy je prerušená premávka trolejbusov na Palisády

Pre požiar súkromnej školy na bratislavských Palisádach a zásah hasičov je prerušená premávka trolejbusových liniek 203 a 207 na Palisádach, Mudroňovej a Búdkovej. Úsekom premáva náhradná autobusová doprava. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojom webe.

Linka 203 premáva z Koliby len po Hodžovo námestie. Linka 207 premáva obojsmerne medzi zastávkami Hodžovo námestie a Lovinského cez Štefanikovu, Pražskú a Hroboňovu. Náhradná autobusová doprava premáva po trase Hodžovo námestie – Palisády – Búdková – Valašská a späť.

Zdroj: TASR; HaZZ