Depaul oslavuje 15 rokov, spustil zimnú kampaň na pomoc ľuďom bez domova

1316

Bratislavská nezisková organizácia Depaul Slovensko už 15 rokov pomáha ľuďom bez domova. Svoje výročie slávila netradične. V centre Bratislavy pred Starou tržnicou v utorok dopoludnia symbolicky rozdávala teplé zimné bundy a kabáty ľuďom v núdzi. Chcela tým poukázať, že zimné obdobie je pre ľudí bez domova najťažším v roku a pre pandémiu nového koronavírusu môže byť ešte zložitejším. Organizácia preto spustila aj zimnú kampaň Jediné želanie.

„Ako organizácia máme na naše výročie spolu s ľuďmi bez domova jediné želanie – prežiť túto zimu,“ uviedla zdravotná sestra z Depaul Slovensko Bernadeta Staňová. Organizácia preto prosí verejnosť o podporu. Tvrdí totiž, že bez pomoci nedokáže prichýliť všetkých ľudí bez domova, ktorí to potrebujú.

Zima býva podľa Depaul Slovensko pre ľudí bez domova najťažším obdobím v roku o to viac, keď je spojená s ohrozením nákazou. Ľudia bez domova totiž nemôžu chrípku či zápal pľúc vyležať v posteli a so svojimi chorobami denne prežívajú mrazivé hodiny na ulici. „Sú jednou z najrizikovejších skupín a toto obdobie, spojené s novým koronavírusom, je pre nich novým a väčším nebezpečenstvom,“ upozorňuje organizácia.

Depaul Slovensko patrí už 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú roku ľuďom bez domova. V Bratislave denne v jej zariadeniach nájde prístrešie viac ako 300 ľudí, je teda najväčším poskytovateľom sociálnej pomoci práve pre ľudí, ktorí svoje domovy stratili.

Zdroj: TASR, Depaul Slovensko