Premiéra rozprávky Tučniaci koláče nepečú sa presúva na rok 2023

810

Po úspechu rozprávky Zvieratká na letisku, sa rozhodlo Divadlo Aréna uviesť ďalší príbeh úspešného autora pre deti Ulricha Huba. Rozprávka s názvom Tučniaci koláče nepečú bude mať premiéru 14. januára 2023 na javisku DPOH. Rozprávka mala mať pôvodne premiéru ešte pred Vianocami 16. december, no z dôvodu ochorenia jedného z hlavných predstaviteľov, divadlo presunulo premiéru na január.

Rozprávka o dvoch tučniakoch, jednej sliepke s vysávačom a strašne krátkozrakom krtkovi v dynamickom deji plnom vtipných situácií, prekvapivých zvratov a pesničiek.

Tučniaci nájdu tvarohový koláč, no keď ho celý zjedia, zistia, že patril krtkovi, ktorý práve oslavuje narodeniny. Krtko je takmer slepý a tak nezistí, že koláč už neexistuje a tučniaci túto situáciu využívajú. Tak vzniká množstvo vtipných situácií. V tom prichádza sliepka so svojim domácim miláčikom – vysávačom, ktorý si všetko značkuje olejovými mláčkami. Sliepka sa tvári, že upiecť nový koláč je hračka, no stále sa k tomu nemá, pretože sa venuje konzumácii hrozienok a snaží sa rozbiť priateľstvo dvoch kamarátov – tučniakov. V pravidelných intervaloch sa vracia na scénu ufrflaný krtko. Tak ako všetky rozprávky, aj táto sa končí šťastne – zvíťazí priateľstvo a pravda. Zvieratká sa dohodnú, že nový koláč upečú všetci spolu a deti potešia finálovým rapom o rybích prstoch.

Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke www.divadloarena.sk, v predajnej sieti Ticketportal alebo v pokladni DPOH, ktorá je otvorená každý pracovný deň v čase 14:00-18:00 a vždy hodinu pred predstavením.

Zdroj: Divadlo Aréna