Divadlo Astorka vstúpi do 31. sezóny premiérou Pohľadu z mosta

861

Bratislavské Divadlo Astorka Korzo ’90 začína po letnej prestávke opäť hrať. Do 31. sezóny vstúpi novou premiérou hry Arthura Millera Pohľad z mosta v réžii Ondreja Spišáka, ktorú mala pôvodne uviesť v marci.

Pohľad z mosta, v prvom pláne príbeh o osudovej láske hlavného hrdinu k mladučkej neteri, sa odohráva v prostredí, ktoré a priori nenávidí prisťahovalcov a inakosť každého druhu. „Sú to otvorené rany našej spoločnosti, ktorá sa hlási ku kresťanskej morálke a humanizmu,“ dodávajú tvorcovia inscenácie, ktorá mala byť súčasťou jubilejnej 30. sezóny. Jej plány však narušil nový koronavírus. Premiéra sa tak uskutoční v septembri.

V 31. divadelnej sezóne 2020/2021 má zámer formulovať plán inscenácií tematicky a divadelná sezóna bude prvýkrát v histórii Divadla Astorka Korzo ’90 koncipovaná ako „slovenská“: „Nadviažeme na základnú líniu divadla od roku 1990, v rámci ktorej sa na javisku divadla prvýkrát objavili slovenskí prozaici (Rudolf Sloboda, Ladislav Grosmann, Pavel Vilikovský) a obohatíme ju o závažné témy slovenskej histórie i aktuálnej súčasnosti.“

Pred avizovanou premiérou otvorí Astorka svoju 31. divadelnú sezónu 30. augusta účinkovaním na festivale Kremnické gagy s inscenáciou Zakázané uvoľnenie. Hosťovať bude aj v pražskej metropole v rámci pravidelného projektu pod názvom Dni Astorky v Prahe.

Zdroj: TASR