Divadlo bez domova pozýva na divadelné predstavenie SNY

1137

Divadlo bez domova pozýva na divadelné predstavenie SNY, ktoré uvedie v stredu 27. októbra o 19:00 v ľavom krídle Pisztoryho paláca na Štefánikovej 25 v Bratislave.

V divadelnej hre SNY divadlo prináša na javisko tému snov a snívania. Sny sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Umožňujú nám spracovať udalosti, ktoré môžu byť bolestivé alebo mätúce, v prostredí, ktoré je emočne skutočné, fyzicky však neexistuje. Ľudia bez domova snívajú tiež. Poznáme ich sny? Ako ich vnímajú a ktoré sny si pamätajú aj po mnohých rokoch? V tejto divadelnej hre nám herci a herečky odhaľujú tajomstvá svojich snov a ich vlastné interpretácie.

Predstavenie hrá divadlo v režime KZ, vstup bude teda umožnený iba divákom a diváčkam, ktorí a ktoré sa preukážu potvrdením o kompletnom (plnom) zaočkovaní proti ochoreniu covid-19. Kompletne zaočkovaná osoba znamená osoba:

  • 14 dní po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny,
  • alebo 21 dní po jednodávkovej vakcíne,
  • alebo 14 dní po akejkoľvek dávke vakcíny, ak osoba preukázateľne prekonala ochorenie covid-19 pred nie viac ako 180 dňami (v tomto prípade je potrebné je aj potvrdenie o prekonaní ochorenia covid-19),
  • alebo deti do 12 rokov veku. 

Počas celého podujatia je potrebné mať prekryté ústa a nos respirátorom alebo rúškom. 

Vstup na predstavenie je zdarma, miesto je možné rezervovať TU. Po skončení predstavenia môžu diváci a diváčky podporiť divadlo dobrovoľným výstupným. Činnosť divadla môžete podporiť aj prostredníctvom účtu (IBAN): SK7211000000002621793196, do poznámky uveďte SNY.

Divadlo bez domova je jediným divadlom na Slovensku a jedným z mála divadiel na svete, ktorého hercami a herečkami sú ľudia bez domova, ľudia s telesným postihnutím, ľudia so psychiatrickou diagnózou či inak znevýhodnené skupiny a jednotlivci. Divadlo pôsobí, skúša a uvádza predstavenia v ľavom krídle Pisztoryho paláca, ktorý je jedným zo staromestských centier kultúry a vzdelávania. Viac informácií o divadle, programe, projektoch a ďalších aktivitách nájdete na webovej stránke www.divadlobezdomova.sk.