Bratislavský samosprávny kraj zaočkoval už viac ako 10 tisíc ľudí

2858
Sprava župan Juraj Droba, zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger a lekár kraja Tomáš Szalay
Sprava župan Juraj Droba, zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger a lekár kraja Tomáš Szalay

Bratislavský samosprávny kraj momentálne prevádzkuje dve očkovacie centrá. Jedno veľkokapacitné očkovacie centrum v priestoroch Národného futbalového štadióna a druhé menšie v župnej poliklinike v Karlovej Vsi. Za štyri víkendy bolo zaočkovaných v oboch župných centrách viac ako 10 tisíc ľudí. Zaočkovať sa môžu všetci obyvatelia Bratislavského kraja vrátane okresov Senec, Malacky a Pezinok.

Okrem očkovancov, ktorí sa prihlásili cez stránku vakcinacia.nczisk.sk Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so zdravotnými poisťovňami cielene oslovuje pacientov trpiacich závažnými ochoreniami, ako sú napríklad skleróza multiplex či leukémia, a poskytujú možnosť prednostného očkovania.

O očkovanie vakcínou AstraZeneca je veľmi veľký záujem a doteraz sme neboli konfrontovaní s okolnosťami, ktoré by navodzovali nejakú pochybnosť o bezpečnosti alebo kvalite vakcíny,“ uviedol na margo súčasných diskusií o AstraZenece vicežupan pre zdravotníctvo Juraj Štekláč.

Očkovať sa v našom centre dal aj župný poslanec Marián Greksa: „Budem mať 62 rokov a mám vyšší tlak, tak som sa pre istotu na vakcínu spýtal môjho srdciara. Odporučil mi ju, tak som neváhal a dokonca som nemal ani žiadne sprievodné účinky. Chcel by som sa poďakovať za skvelú organizáciu, funguje to tu naozaj výborne.“

Očkovanie pre zdravotne ťažko postihnutých

“Záleží nám na tom, aby sme pomohli tým, ktorí sú najviac ohrození koronavírusom. Preto sme vytvorili možnosť pre ťažko zdravotne postihnutých prihlásiť sa do zoznamu náhradníkov o očkovanie,” uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Prihlásenie je jednoduché. Stačí vyplniť formulár, ktorý je zverejnený TU. “Nemusíte sa ponáhľať, o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas Vašej registrácie,” vysvetľuje Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja. “O presnom termíne očkovania budeme očkovancov informovať e-mailom alebo cez SMS.“

Najčastejšie kladené otázky o veľkokapacitnom očkovacom centre spolu s odpoveďami sú k dispozícii TU.

Prevádzku nášho veľkokapacitného očkovacieho centra na Tehelnom poli si prišiel pozrieť aj minister financií a zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger. Po centre ho previedol predseda BSK Juraj Droba, ktorý pomáha s organizáciou priamo na mieste.

Zľava minister financií a zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger a bratislavský župan Juraj Droba.
Aj keď vstup pre divákov nie je kvôli pandémii možný, atmosféra zápasu popoludní spríjemnila očkovanie pacientom aj zamestnancom.
Dnes sa u nás očkovali aj prijímatelia sociálnej služby zo župného zariadenia sociálnych služieb.

VIDEO: Takto to vyzeralo v sobotu v najväčšom slovenskom očkovacom centre

A tu je pár ďalších záberov z víkendového očkovania: