Do domova sociálnych služieb v Pezinku nastupujú posily, prioritou je stabilizácia

4205

Posilnenie personálnych kapacít, stabilizácia a ochranné opatrenia. To sú priority krízovej manažérky, ktorá nastúpila v sobotu do zariadenia sociálnych služieb v Pezinku.

V Domove sociálnych služieb (DSS) a Zariadení pre seniorov (ZpS) na Hrnčiarskej v Pezinku je momentálne 62 klientov, o ktorých sa stará 21 zamestnancov. Samosprávny kraj pôvodne uvažoval s riešením, že zdraví klienti budú presunutí do iného zariadenia, ale po dohode s regionálnym hygienikom našiel také riešenie, že všetci klienti zostanú v Pezinku. Pozitívne testovaní klienti sú už v tejto chvíli fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum.

Spoločne s krízovou manažérkou, ktorá sa presunula z úradu Bratislavského samsprávneho kraja, nastúpili do zariadenia ešte opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka. Zajtra posilnia personál ďalší traja zamestnanci – opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka. Pôvodný personál v najbližších dňoch doplnia ich kolegovia, ktorým sa končia PN či karanténa.

V najbližších hodinách prejdú obidve z budov hĺbkovou dezinfekciou. Bratislavská župa dnes do zariadenia donesie ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky.

„Aj touto cestou chcem ešte raz poďakovať zamestnancom zariadenia, ktorí sa obetavo dňom i nocou starajú o klientov. V tejto chvíli je pre nás najdôležitejšia stabilizácia a nastavenie procesov a systém striedania zmien vo vnútri zariadenia. To má na starosti krízové vedenie zariadenia. V prvom rade potrebujeme overiť, ktoré zo sťažností, ktoré sa v posledných dňoch objavili, sa zakladajú na pravde,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.