Do Horárne Krasňany sa odveziete novou linkou MHD

2473
Od soboty 5. júna spúšťa Dopravný podnik novú autobusovú linku číslo 154 v miestnej časti Krasňany.

Dopravný podnik Bratislava rozšíril dopravu v miestnej časti Krasňany. Od soboty 5. júna 2021 spúštil novú autobusovú linku číslo 154.

Letným sezónnym spojením pomôže DPB odbremeniť preplnené ulice a parkoviská na Peknej ceste. Autobusová linka 154 bude premávať v intervale 30 minút počas víkendov a sviatkov. Vďaka nadväznosti na linku č. 3 pohodlne prepojí Horáreň Krasňany s električkami na Peknej ceste.

Autobusy budú jazdiť po trase: Hubeného – (zastávka je umiestnená pred supermarketom na Peknej ceste, približne 5 minút pešo od zastávky električiek Pekná cesta) – Slanec – Muničné sklady – Horáreň Krasňany. Zastávky obslúži nízkopodlažný elektrobus, čo ocenia najmä rodiny s deťmi či zdravotne znevýhodnení.

Areál pod Horárňou je ideálne miesto pre letné pikniky alebo opekanie pod holým nebom. V areáli nájdete altánky so sedením, ohniská, či atrakcie pre deti. Linka 154 bude premávať do 31.10.2021.

Novinkou je tiež nová vinohradnícka cesta, ktorou sa pohodlne a bezpečne dostanete k vodnej nádrži Vajspeter a napojíte na prírodný chodník vo vrchnej časti Peknej cesty. Pre lepšiu predstavu si prezrite mapu vo videu.

Okrem toho hlavné mesto realizuje:

  • Rekonštrukciu starej horárne pri muničných skladoch,
  • Presun bufetu pri horárni, aby bola plocha lúky ešte väčšia,
  • Počítadlo parkujúcich áut,
  • Mnohé menšie vylepšenia, aby lesopark a záhrada pri horárni boli čo najprístupnejšie Bratislavčankám a Bratislavčanom.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava; Bratislava-hlavné mesto SR