Do práce na bicykli: Bratislavský kraj získal prvé miesto

681
Aj my na župe jazdíme na bicykli!

Deviaty ročník bol najúspešnejší v histórii a ďakujeme vám všetkým, ktorí ste prispeli k víťazstvu. Do originálnej súťaže sa zapojilo až 13 551 zaregistrovaných účastníkov v 4021 tímoch a 105 samosprávach.

Kampaň vyzdvihuje ekologický aspekt cyklodopravy, zároveň však upozorňuje na potrebu zlepšovania podmienok pre cyklistov, chodcov a cestujúcich vo verejnej doprave. Novinkou totho ročníka bola súťaž samosprávnych krajov, pri ktorých celkovom poradí zavážil najlepší priemer umiestnení v 4 sledovaných ukazovateľoch. Prvé miesto obsadil Bratislavský samosprávny kraj, v ktorom sa do kampane zapojilo vyše 3000 súťažiacich. Ďakujeme vám, vyhrali sme moderné cyklostojany, ktoré môžete využiť, keď nás navštívite. Pikoškou je, že súťažiaci mohli získať aj titul v kategóriách Snaživec, Makač alebo Trhač asfaltu.