Domov sociálnych služieb Rozsutec má nový oddychový areál

2351
Klienti otvorenie areálu oslávili vo veľkom štýle
Klienti otvorenie areálu oslávili vo veľkom štýle

Po náročnom období spojenom s koronavírusom máme radosť z otvorenia nového Oddychovo-technického areálu, ktorý sme vybudovali pre klientov župného domova sociálnych služieb Rozsutec.

Miesto, ktoré pôvodne slúžilo unimobunkám pre ľudí bez domova, dostalo novú tvár. Posedenie pod pergolou bude slúžiť na komunitné stretnutia klientov, terapie, klienti si môžu posedieť s blízkymi alebo len tak relaxovať, keď bude pekné počasie. Ďalšie prístrešky pomôžu zariadeniu ako technické zázemie pre vozidlá a nádoby na triedený odpad. Mysleli sme aj na osoby s pohybovými ťažkosťami, a tak sme na tomto mieste vybudovali spevnenú plochu zo zámkovej dlažby. Zo zveľadenia tohto prostredia majú radosť najmä samotní klienti, ktorí sa tešia, že budú oveľa viac na vzduchu.

Domov sociálnych služieb Rozsutec

Sídli na Furmanskej ulici v Bratislave a riadi ho Mgr. Magdaléna Mihaliková, PhD. Poskytuje domov plnoletým fyzickým osobám s duševnými poruchami a poruchami správania. Má kapacitu 32 miest a klientom pomáha ambulantnou, týždennou aj celoročnou formou. Zariadenie je v správe Bratislavského samosprávneho kraja.