Dopravný podnik patrí medzi najlepších zamestnávateľov v doprave za rok 2020

1050

V ankete Najzamestnávateľ 2020 dosiahol DPB doteraz najlepšie umiestnenie. Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť sa v prestížnej ankete Najzamestnávateľ 2020 v kategórii Doprava a logistika dostal spomedzi 24 uchádzačov do top 5. Pre DPB je to najvyššie umiestnenie v 9-ročnej histórii ankety.

DPB je najväčší mestský podnik. Zamestnáva viac ako 2800 ľudí, väčšina z nich sú vodiči a vodičky MHD, ktorí sú od začiatku pandémie v prvej línii a aj napriek náročnej situácii dennodenne odvezú tisícky ľudí. Bezpečnosť je prvoradá, a tak dopravca investoval do ochranných a dezinfekčných prostriedkov pre zamestnancov od marca stovky tisíc eur, a zamestnanci ich majú neustále k dispozícii. Aj napriek zvýšeným výdavkom sa oproti predchádzajúcim rokom darí DPB šetriť milióny eur, ktoré investuje práve do zamestnancov a skvalitňovania ich pracovného prostredia. Aj vďaka tomu sa podnik vyhol hromadnému prepúšťaniu, ktoré počas pandémie postihlo mnohé firmy.

Veľmi nás teší, že DPB sa v ankete Najzamestnávateľ dostal medzi 5 najlepších, a to aj napriek silnej konkurencii súkromných spoločností so silným menom a značkou. Ďakujem všetkým, ktorí hlasovali a som rád, že našu tvrdú prácu týmto spôsobom ocenili. Veľké ďakujem patrí našim 2800 kolegom v DPB, ktorí sú nadšenci pre MHD, a práca je pre nich zároveň aj koníčkom. Ďakujeme za podporu aj primátorovi hlavného mesta, s ktorým sa výborne spolupracuje a pre ktorého je doprava v našom hlavnom meste prioritou. Na čele DPB som rok a pol a dovolím si povedať, že sme prešli obrovský kus cesty a teším sa, čo nás ešte čaká, povedal predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

DPB aj naďalej rekonštruuje nielen trate a zastávky, ale aj priestory vo vozovniach (oprava komunikácií, striech, okien, brán, chodníkov a sociálnych zariadení, výmena osvetlenia), nakúpil kvalitné technické vybavenie dielní aj nový autobus autoškoly pre výcvik vodičov. Výsledok v ankete berie ako záväzok do budúcna a ďalšiu motiváciu napredovať.

Zdroj: imhd.sk