Dovolenka každý deň. Tieto zážitky stihnete aj po práci

2177
Slnečné jazerá
Slnečné jazerá

Poďte s nami na dovolenku! Povieme vám, ako si môžete užívať letnú pohodu aj po pracovnom čase.

Áno, chodiť počas horúcich letných dní do práce nie je lákavé, ale aj po práci si môžete dopriať pohodu a plnými dúškami si užívať voľný čas. Povedzme si, kto by nechcel dovolenkovať každý deň? Oddychovať na pláži a vojsť do sviežej vody, kedy sa nám zachce, ochutnávať dobré jedlo a k tomu nejaký vychladený vínny strek alebo objavovať niečo nové a nepoznané. Aj keď je po práci k dispozícií len pár hodín, prečo ich nestráviť ako nič nerobiaci leňoch, vášnivý pôžitkár či zvedavý bádateľ? Ponúkame vám niekoľko tipov:

Pre leňochov:

Slnečné dni a horúčavy vás priam pozývajú na schladenie sa vo vode, plávanie alebo leňošenie na pláži.

Zlaté piesky – celý areál je vďaka svojim skvelým plážam a veľkému jazeru ako stvorený na letný oddych v Bratislave. V okolí nájdete množstvo malých barov a reštaurácií, požičovňu paddleboardov, tobogan, vlek s vodným lyžovaním WAKELAKE, tenisové kurty či detské ihriská.

Košariská – tu zažijete atmosféru pravej prímorskej dovolenky! Azúrovomodrá čistá voda vás očarí na prvý pohľad. Nájdete tu kvalitné jedlo aj chutné miešané drinky. Môžete si vybrať medzi verejnými alebo za poplatok aj súkromnými pieskovo-štrkovými plážami s rôznymi službami.

Slnečné jazerá – dovolenka pri vode, vodné športy, turistika, rybárstvo, a to všetko na jednom mieste. Môžete si požičať vodný bicykel či paddleboard, na ktorom zažijete akčne strávené leto a vychutnáte si okolitú prírodu. Ideálne vlakové spojenie vám umožní vystúpiť priamo pred bránami areálu na južnej strane. Ak by sa aj nečakane pokazilo počasie, aquapark s wellnesscentrom na severnej strane je záruka, že cesta nebola zbytočná.

Pre pôžitkárov:

Dovolenkový čas je vhodný na objavovanie rôznych lokálnych špecialít, ktoré dokážu potešiť všetky naše zmysly. Nie je hanbou, že práve v horúcich dňoch nám urobia radosť bežné dobroty:

Zmrzlina – leto bez zmrzliny je ako zima bez snehu. Zmrzlinové stánky sú na „každej ulici“. Nájdite tú svoju obľúbenú a spríjemnite si tak návrat z práce domov. Medzi najlepšie zmrzlinárne v Bratislave patria: Arthur, Luculus alebo Koun. Za výlet stoja aj niektoré modranské.

Langoš – čo by to bol za deň pri vode bez langoša s cesnakom na obed? Po tom, ako ochutnáte langoše U Dvojičiek v Senci, sa vám o nich bude ešte dlho snívať. V Ivanke pri Dunaji sú známe Miki Langoše. Taktiež o Petržalských langošoch na Námestí hraničiarov sa hovorí v celom okrese. Ak máte radi nové prekvapujúce kombinácie a rozmaznávate svoje chuťové poháriky, zájdite do Langos baru na Námestí SNP v Bratislave.

Pre bádateľov:

Vyskúšajte niečo nové a nepoznané! V bratislavskom regióne je všetko naozaj len na skok a tak aj do Pezinka či do Podunajska viete zájsť aj po pracovnom čase.

Action jump – zoskok zo 110-metrového komína! Zážitok, na ktorý nikdy vo svojom živote nezabudnete. Postavíte sa na okraj plošiny, vychutnáte si nádherný výhľad na okolitú krajinu a… skočíte!

Zážitkový let rogalom Bratislava – chcete vidieť hrad Červený Kameň, Smolenický zámok a kaštieľ Budmerice z vtáčej perspektívy počas západu slnka? Zážitkovým letom rogalom ponad Bratislavu si vychutnajte miesta nášho regiónu vyrážajúce dych úplne novým spôsobom.

Divoká voda – neopakovateľný zážitok zažijete v areáli Divoká voda v Čunove, ktorý je rajom vodných športov. Máte možnosť vyskúšať tu rafting, vodné skútre, jazdu na kajaku či vodné lyže.

Divoká voda v Čunove

Dovolenku môžete zažiť, nech ste naozaj kdekoľvek, a nemusíte baliť kufre, vybavovať pas či cestovať nekonečné hodiny. Destinácii all inclusive more k úplnosti nechýba, a tak môžete využívať všetky možnosti, ktoré vám náš región bohatý na zážitky ponúka.

Autor: František Stano/ Bratislava Region Tourism