Dúbravka bude opäť hľadať naj psa. Súťažiť budú šteniatka, dospelé psy aj seniori

552

Podujatie bude v septembri písať v Dúbravke už svoj siedmy ročník. Prebehne 18. septembra na tradičnom mieste na lúke pri Kostole Ducha Svätého. Začína sa ráno o 9:00 registráciou psov, o 10:00 je naplánovaná ukážka výcviku psov (Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava) a po nej sa už spustí súťaženie.

Akciu organizujú mestská časť Dúbravka v spolupráci so Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava, každoročne do mestskej časti pozve psičkárov aj spoza hraníc Dúbravky.

Súťažiť sa bude v disciplínach:

  • najsympatickejšie šteniatko (do 18 mesiacov),
  • najsympatickejší dospelý pes (do 18 mesiacov až 8 rokov),
  • najsympatickejší veterán – (psy/suky staršie ako 8 rokov),
  • najlepšie oblečený pes / najlepšie zladený pár (pes a majiteľ).

Všetky disciplíny sú pre orieškov aj čistokrvné plemená. Potrebné je priniesť očkovací preukaz psa alebo pas.

Po druhýkrát sa odovzdá aj špeciálna cena psa Havrana. Ide o cenu pre psa sympaťáka, ktorá symbolicky odkazuje na legendárneho psa Havrana. Po Dúbravke ho chodil venčiť spevák, hudobník, dramaturg, umelec Dežo Ursiny, ktorý žil, tvoril a nakoniec aj zomrel na Fedákovej ulici v Dúbravke. „Po tomto podujatí totiž 18. septembra v Parku na Fedákovej začne o 14.00 už štvrtý ročník umeleckej Spomienky na Deža,“ dodal Juraj Štekláč, iniciátor osadenia pamätníka Dežovi Ursinymu na Fedákovej a jeden z organizátorov spomienkového koncertu.

Zdroj: Dúbravka