Dúbravské škôlky budú otvorené o hodinu dlhšie

897

Mestská časť Dúbravka predlžuje od pondelka 7. 9. otváracie hodiny vo všetkých 12 materských škôlách, ktoré sú v jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Dôvodom je nielen situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, ale aj komplikovaná doprava na území mestskej časti. Škôlky budú po novom otvorené do 17.00 h.

Rodičia si včas nedokázali vybrať deti zo škôlky, obracali sa na mestskú časť, starostu a poslancov, aby im pomohli túto situáciu riešiť. Výsledkom je predĺženie otváracích hodín vo všetkých 12 škôlkach zo 16.00 na 17.00.

Dopravnú situáciu v Dúbravke komplikuje stále neotvorená električková trať, ktorej modernizácia mešká a predĺžila sa až do konca októbra. Komplikácie však spôsobuje aj nerozšírená Harmincova ulica a rekonštrukčné práce bratislavského magistrátu na vozovkách. Dopravné projekty však postupujú, napríklad v súvislosti s rozšírením Harmincovej ulice prebieha výkup posledného pozemku v okolí cesty.

Materské školy v Dúbravke boli počas prvého septembrového týždňa otvorené od 7.00 do 16.00 h, od budúceho týždňa budú otvorené do 17.00.

Zdroj: Dúbravka