Električky na Račianskej budú jazdiť každé 2,5 minúty

872

S postupným uvoľňovaním opatrení začínajú Bratislavčania opäť viac cestovať MHD. Od pondelka 26. apríla preto Dopravný podnik Bratislava zvyšuje kapacitu na najvyťaženejších tratiach, obnovuje niektoré linky a do prevádzky nasadí aj kapacitnejšie vozidlá.

  • Opäť začne premávať električka 7 po trase Rača – Stn. Vinohrady – Blumentál – Hlavná stanica. V rannej špičke sa tým interval na račianskej radiále skráti len na 2-3 minúty a zdvojnásobí počet spojov.
  • Obnovuje sa prevádzka autobusu 94, ktorý opäť prepojí Petržalku so Zochovou a uzlom Blumentál. Posilní tým vyťažené autobusy 93. Na linke 4 budú opäť premávať kapacitnejšie súpravy namiesto súčasných kratších vozidiel. Zvýši sa tým kapacita električiek do Dúbravky, Karlovej Vsi a na Vajnorskej, a to pri vybraných spojoch až o 50 %.
  • Na linku 70 medzi Stn. Podunajské Biskupice a Mostom SNP nasadí Dopravný podnik kĺbové autobusy, ktoré navýšia kapacitu až o 50 %.
  • Linky 191, 192, 196 a 208 naďalej nebudú premávať. Ďalšie posilnenia budú závisieť od uvoľňovania opatrení, zvyšovania využívanosti MHD a finančnej pomoci zo strany štátu.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava